Sepetim (0) Toplam: 0,00
%8
Avukatlık Sözleşmesi ve Avukatlık Ücreti Avukatlık Sözleşmesi ve Avukatlık Ücreti

Avukatlık Sözleşmesi ve Avukatlık Ücreti

Liste Fiyatı : 950,00
İndirimli Fiyat : 874,00
Kazancınız : 76,00
9789750282676
850080
Avukatlık Sözleşmesi ve Avukatlık Ücreti
Avukatlık Sözleşmesi ve Avukatlık Ücreti
874.00

Avukatlık ücret sözleşmesi; baro levhasına kayıtlı olan, mesleğini serbest avukat veya avukatlık ortaklığı şeklinde yerine getiren, ücret karşılığında iş sahibinin her türlü hukuki sorun ve uyuşmazlıkların çözümlenmesine yardımcı olan iki taraflı bir sözleşmedir. İş sahibi ile avukat arasındaki avukatlık ücret sözleşmesi çerçevesinde iş sahibinin en temel borcu avukatlık ücretini ödemek, avukatın en temel borcu ise üstlenmiş olduğu işi yerine getirmektir.
Avukatlık ücreti çeşitli şekillerde karşımıza çıkar. Birincisi iş sahibi ile vekili avukat arasında kararlaştırılan avukatlık ücretidir. Buna akdi vekâlet ücreti de denir. İkincisi davayı kazanan taraf lehine hükmedilen, fakat avukatın hakkı olan karşı taraf vekâlet ücreti, diğer bir ifadeyle yargılama gideri olan vekâlet ücretidir. Üçüncüsü ise mahkemeden alınan kararın cebri icra yoluyla tahsil edilmesi sonucu hükmedilen icra vekâlet ücretidir.
Eserde; avukatlık ücret sözleşmeleri, istifa ve azilname örnekleri, ihtarnameler, dava dilekçeleri, cevap dilekçeleri, tensip ve ön inceleme tutanakları, bilirkişi raporları, gerekçeli mahkeme kararları, istinaf ve temyiz dilekçeleri de yer almaktadır. İçtihat ağırlıklı eserde okurların, Bölge Adliye Mahkemesi, Yargıtay'ın ilgili daireleri ile Yargıtay Hukuk Genel Kurulunun son yıllarda vermiş olduğu yeni kararlara kolay ulaşmaları amaçlanmıştır.

Kapat