Sepetim (0) Toplam: 0,00TL
%21
Bir Döneme Tanık Olmak ve Kendimle Hesaplaşmak

Bir Döneme Tanık Olmak ve Kendimle Hesaplaşmak

Liste Fiyatı : 25,00TL
İndirimli Fiyat : 19,75TL
Kazancınız : 5,25TL
9786059490856
701758
Bir Döneme Tanık Olmak ve Kendimle Hesaplaşmak
Bir Döneme Tanık Olmak ve Kendimle Hesaplaşmak
Ceren Yayıncılık
19.75

Kartopu Enez Gönüllüleri Derneği yayınlarının dördüncüsü ile karşınızdayız. Derneğimizin Kurucu Başkanı Ulaş Demiray'ın Anı /Biyografi tarzında bu yapıtı ve çoğunluğu Enez ile ilgili anılarına tanıklık ediyoruz.

Anı yazmak zor iştir. Yaşamımızın her anını "anı" olarak belleğimize kazıyamayız. Onu hafızaya kaydedecek kadar iz bırakması gerekir. Bu kitap ile yazar kendi görüş açısından belki birçoğumuzun da tanıklık ettiği yaşam kesitlerini açık yüreklilikle paylaşıyor.

Aynı dönemi belki farklı zaviyelerden ve farklı izlerden yorumlayanlar çıkabilir. Zaman içerisinde aynı yaşam kesitlerinin diğer tanıklarının ister eleştiri yaparak, ister eksik kalmış yönlerini tamamlayarak katkıda bulunması ile bu anıların özellikle Enez ile ilgili olanları "ortak hafıza" haline getirilebilir.

Böylelikle Ulaş Demiray'ın anıları ile ışık tutmaya çalıştığı Enez'in yakın tarihi ve o dönemlerdeki değerleri gelecek kuşaklara sağlıklı bir şekilde aktarılabilir.

Yazarı yaşamının önemli kesitlerini samimiyetle paylaştığı ve Enez için de kalıcı güzel bir eser bıraktığı için kutluyoruz ve devamını diliyoruz. Kasım 2020

İsmet Esengin
Kartopu Enez Gönüllüleri Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı

Kapat