Sepetim (0) Toplam: 0,00
%18
Çocuk, Çocukluk ve Çocuk Edebiyatı

Çocuk, Çocukluk ve Çocuk Edebiyatı

Liste Fiyatı : 48,00
İndirimli Fiyat : 39,36
Kazancınız : 8,64
9786059501583
570907
Çocuk, Çocukluk ve Çocuk Edebiyatı
Çocuk, Çocukluk ve Çocuk Edebiyatı
39.36

Çocuk edebiyatı bütün bileşenleri ile kültürel kozalarını yenilediği bir evre içinde. Bugün artık çocuk edebiyatı kamusundan söz etmek yadırganmadığı gibi, bu alanedebiyatı özel bir ilgi odağı durumuna geldi.

Çocuk modernleşmesine paralel olarak değişen çocukve çocuklukla birlikte çocuk edebiyatında çok hızlı bir amaç ve işlev değişimi yaşanıyor. Çocuk klasiği olarak adlandırılan
kitaplar yanında çoğu dönem yazarının çocuk kitaplarıyeni kuşaklarca okunmuyor artık. Yeni çocukluğun edebiyatıboy atarken çocuk edebiyatının pedagojik, görsel veestetik ölçütleri de farklılaşıyor ve evriliyor.

Bir yandan çocuk edebiyatının yaşı küçülürken, öte yandanbu alan giderek "medyatik"leşiyor. Bu çok yönlü kuşatmaya karşın çocuk edebiyatı, ana dili öğretimi, okuma kültürü kazandırma, edebiyat okuru yetiştirme ve sanat eğitimindebaşat kaynak durumuna gelmesi daha da belirginleşiyor.

Mustafa Ruhi Şirin; Çocuk, Çocukluk ve Çocuk Edebiyatı'nda edebiyat ve çocuk edebiyatı, Türk çocuk edebiyatının gecikerek gelişmesi, modern çocuk edebiyatı kültürü, çocuk edebiyatı yazarlığı, çocuk edebiyatında kanon tartışmaları ile çocuk edebiyatındaki değişimi yorumluyor.

Kapat