Sepetim (0) Toplam: 0,00
%18
Edebiyatın Kırk Çınarı

Edebiyatın Kırk Çınarı

Liste Fiyatı : 40,00
İndirimli Fiyat : 32,80
Kazancınız : 7,20
9786059889537
507627
Edebiyatın Kırk Çınarı
Edebiyatın Kırk Çınarı
32.80

Küçük bir fikirle çıktık yola. Bir küçük fikir, 40 taze bakışlı yazar… Çığ gibi büyüdü fikirler, giderek demlenen kalemlerde devleşti eserler, 40 kalemden 1000'i aşkın yazara ulaştık.


Farklı şehirler, farklı hikâyeler, bambaşka pencereler… Birbirimizi hiç görmeden el birliği yaptık; bir elden çıkardık, 40 ayrı gözle yazdığımız kitapları. Bir kitabımız olacak mı, oluyor galiba derken 40. kitaba ulaştık.


Görmeden kenetlenmenin, bir ve beraber olmanın, kesrette vahdetin adıydı 40'lar Kulübü. Yol azığımız samimiyetti ve biraz da fikirlerimiz. Zira tefekkür etmeliydik, geleceğe küçük de olsa bir kapı açmak için. Önüne gelen her şeyi kendine katıp götüren sellerden daha güçlüydük; çünkü imanımız vardı. Biliyorduk ve inanıyorduk ki bu yola çıkarken imanımız en büyük imkânımızdı. Kendimize azık yaptığımız düşüncelerimizle araladığımız kapının en müstesna yolcularına ulaşma hedefi ise çok zorlu bir yokuştu. Rabb'imizin dediği "akabe"ydi bu. Azimliydik, iştiyak içinde kollarımızı sıvadık her seferinde. Bizi böylesine özveriyle kulübümüze kenetleyen ise ne ikbal hırsı ne yazarlardan bir yazar diye anılmaktı. Bir miskini doyurmak, bir fakiri giydirmek, bir yetimin hayallerine dokunmak ya da susuz vadilerdeki bir kuyuda tek damla olmak… İşte budur bizim serüvenimiz.


Şimdi 40. kitapla yola devam ediyoruz. 40 seçkin edebiyatçıyı anlatmak, en azından engin sanatlarına bir kapı aralamak bu seferki amacımız. Her kitabımız bittiğinde ilk günkü heyecanı hissederek yenisine başladığımız gibi bundan sonra nice 40'lara ulaşmak da en büyük gayemizdir.

Kapat