Sepetim (0) Toplam: 0,00
%13
Temel İşletmecilik

Temel İşletmecilik

Liste Fiyatı : 85,00
İndirimli Fiyat : 73,95
Kazancınız : 11,05
9786058454743
564967
Temel İşletmecilik
Temel İşletmecilik
Paradigma Akademi Yayınları
73.95

İş, işletme ve girişimcilik öğrenimi, günümüzde orta öğretimden başlayıp doktora ve post doktora seviyesine kadar çoğu öğretim düzeylerine konu olmuştur. Bunun nedenine bakıldığında ülke ekonomilerinin yapı taşları arasında sayılan işletmelerin kendisi ile karşılaşılır. İş ve işletme bilgilerinin bireylerde iyi bir şekilde öğrenilmesi gelecekte, işletme kurma ve girişimcilik faaliyetlerindeki başarılarını büyük ölçüde etileyecektir. Kurulacak işletmelerin piyasa ortamındaki değişken koşullardan, krizler, döviz dar boğazları gibi çeştli zorluklardan etkilenmeden ya da en az düzeyde etkilenip; yeni fırsatları yakalanmaları ve işletmelerin büyüyerek gelişmeleri son derece önem taşımaktadır. Bu durumda, iş ve işletme konularıyla ilgili bireylerin işini tanımaları, temel işletme konularını öğrenebilmeleri ve işini yönetebilmeleri bilgi alanlarını sürekli genişletebilmeleriyle paralellik taşımaktadır.

Bu çerçevede ilk baskısı 2016 yılında gerçekleştirilen kitap gelişen ve değişen günün koşullarına göre güncellenerek yedi bölümden oluşan şekilde sunulmuştur.

Kitapta, işletme temel kavramlarına, işletme yönetiminin gelişimine, işletmelerin sınıflandırılmasına, kuruluş çalışmalarına ve işletme fonksiyonlarına değinilmiştir.

Son olarak yedinci bölümde alan araştırması sunulmuştur.

Kapat