Sepetim (0) Toplam: 0,00
%8
Toplam Kalite Yönetimi Toplam Kalite Yönetimi

Toplam Kalite Yönetimi

Liste Fiyatı : 148,00
İndirimli Fiyat : 136,16
Kazancınız : 11,84
Taksitli fiyat : 6 x 24,28
9789750263439
702549
Toplam Kalite Yönetimi
Toplam Kalite Yönetimi
136.16
Gözden geçirilmiş 4. Baskısını yapan kitap; fakülteler, yüksek okullar ve meslek yüksekokulları müfredatlarında "Kalite, Kalite Yönetimi, Toplam Kalite Yönetimi, Kalite Yönetim Sistemleri" gibi farklı isimlerde verilmekte olan derslere uygun olarak hazırlanmıştır.

Kitapta, kalitenin kavram olarak doğuşu, günümüzdeki anlamı, uygulama alanları, ilişkili kavramlar, kalitenin zaman içindeki gelişimi sürecinde geçirdiği evrim, iş dünyasına ve yönetim olgusuna kazandırdığı dinamizm ile ilgili detaylar akıcı ve güncel bir içerikle okuyucuya aktarılmaya çalışılmıştır.

Bu kitap, öğrenciler ve araştırmacılar ile kalite konusunda bilgi ve kültürünü artırmak isteyen özel sektör yönetici ve çalışanları, sivil toplum örgütleri ve kamu kurumları yöneticileri başta olmak üzere konuya ilgi duyan herkese hitap etmektedir. Bu nedenle kitabın hazırlanmasında tüm ilgililere faydalı olabilmesi hususuna özen gösterilmiş ve konu anlatımları yer yer mizahi yaklaşım ile ele alınarak konuların daha da anlaşılır hale gelmesine çalışılmıştır.

Konu Başlıkları
Kalitenin Tarihi: Nereden Nereye
Kalitenin Kavramsal Gelişimi
Toplam Kalite Yönetiminin Gelişimi
TKY ve Geleneksel Yönetim İlişkisi
TKY Uygulamaları ve Kalite Öncüleri
Kalite Ödülleri
Toplam Kalite Yönetiminin Engelleri
TKY Başarısının Arka Planı
Toplam Kalite Yönetiminin Gerekleri
TKY'nin Araç ve Teknikleri
ISO 9000:2000 Kalite Yönetim Sistemi
Kalite Yönetim Sisteminin Kapsamı
Kapat