Sepetim (0) Toplam: 0,00
%8
Uluslararası Sivil Hava Taşımacılığında Güncel Gel Uluslararası Sivil Hava Taşımacılığında Güncel Gel

Uluslararası Sivil Hava Taşımacılığında Güncel Gel

Liste Fiyatı : 50,00
İndirimli Fiyat : 46,00
Kazancınız : 4,00
Taksitli fiyat : 6 x 8,43
%8
Temin süresi 2 gündür.
9786257773188
559327
Uluslararası Sivil Hava Taşımacılığında Güncel Gel
Uluslararası Sivil Hava Taşımacılığında Güncel Gel
46.00

Milletlerarası özel hukukun, en dinamik alanlarından biri de uluslararası taşıma hukukudur. Bu dinamik alandaki güncel gelişmeler ile tüm problemlerin, salt taşıma hukuku altında tek bir konferansta tartışılmasının yetersiz olacağından hareketle Altınbaş Üniversitesi Hukuk Fakültesi Milletlerarası Özel Hukuk Anabilim Dalı tarafından "Uluslararası Taşıma Hukuku Konferansları Serisi" başlatılmıştır.
Halihazırda dinamik bir alan teşkil eden uluslararası taşıma hukukunda; hava ve uzay hukuku, teknolojik gelişmelere de bağlı olarak diğer taşıma türlerine nazaran çok daha hızlı gelişen ve yenilenen bir alandır. Bu hızlı gelişim, beraberinde birçok güncel sorunu da getirmektedir. Hava hukukunda beliren güncel meseleleri tartışmayı hedefleyen serinin ilk konferansı, "Uluslararası Sivil Hava Taşımacılığında Güncel Gelişmeler" başlığıyla 11 Haziran 2020 tarihinde online olarak başarıyla gerçekleştirilmiştir.
Tebliğ sunan katılımcıların özverileriyle, kısa makaleler formatında hazırlanmış tam metin bildirilerden oluşan bu mütevazi eser ortaya çıkmıştır. Hava hukukuna dair güncel meseleler ele alınırken sadece teori ya da hukuki kısmıyla yetinilmemiş, meselelerin multidisipliner ve interdisipliner yönleri de dikkate alınarak farklı alanlardan ve uygulamadan katılımcıların tebliğlerine yer verilmiştir. Böylece uygulayıcıların karşılaştığı problemlere önerdikleri çözümler ile öğretideki yaklaşımlar birlikte değerlendirilerek sentezlenmiştir.

Kapat