Sepetim (0) Toplam: 0,00
%8
Vergi İhbarı ve İhbar İkramiyesi Vergi İhbarı ve İhbar İkramiyesi

Vergi İhbarı ve İhbar İkramiyesi

Liste Fiyatı : 240,00
İndirimli Fiyat : 220,80
Kazancınız : 19,20
9789750285110
850074
Vergi İhbarı ve İhbar İkramiyesi
Vergi İhbarı ve İhbar İkramiyesi
220.80

Kitap, daha önce "vergi inceleme birimi ile ihbar ve inceleme taleplerini değerlendirme biriminin koordinatörlüğünü" yapan, şu anda ise "Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı'nda Mevzuat Daire Başkanı" olarak görev yapan yazar tarafından hazırlanmış ve güncellenmiş 2. baskısını yapmıştır.
Kitapta kayıt dışı ekonomi ile mücadelede muhbirlerin katkısı, bu katkıyı veren muhbirlere ikramiye ödenmesi, ikramiye ödemesinin usul ve esasları, vergi mevzuatında yer alan çeşitli yasal ve idari düzenlemelerin ihbar ikramiyesine etkisi, ihbar ikramiyesi müessesesine ilişkin tetkik, değerlendirmeler ile uygulamada yaşanan sorunlar ve bu sorunları bertaraf edecek yasal değişikliklere ilişkin önerilere yer verilmiştir.
Bunun yanında, müessesenin uygulamasında karşılaşılan özellikli hususlara 28 ayrı başlık altında yer verilmiştir. Vergi mevzuatımızda yer alan çeşitli müesseselerin, ihbar ikramiyesine etkisinin anlatımında, öncelikle ilgili müessese hakkında bilgilendirme yapılmış, akabinde ihbar ikramiyesine etkisi açıklanmıştır. Kitap, bu haliyle, vergi mevzuatımızda yer alan çeşitli müesseselere ilişkin eğitici ve öğretici bir fonksiyon da içermektedir.

Kapat