Sepetim (0) Toplam: 0,00
%21

Wobbly Tooth My First Chinese Storybooks - Çocukla

Liste Fiyatı : 106,00
İndirimli Fiyat : 83,74
Kazancınız : 22,26
9787513805278
660570
Wobbly Tooth My First Chinese Storybooks - Çocukla
Wobbly Tooth My First Chinese Storybooks - Çocukla
Sinolingua
83.74

My First Chinese Storybooks, Çince öğrenen çocuklar için tasarlanmış resimli Çince okuma kitapları serisidir. İndirilebilir ses dosyaları vardır.


Bu serideki kitapların çocukların gündelik yaşamlarına dayanan ilginç, eğlenceli ve eğitici hikâyelerden oluşması onları çocuklar için çekici hale getirmektedir.


Her kitabın sonundaki eklerde anahtar kelimeler ve cümlelerle birlikte bulunan hikâye ile ilgili sorular, hikâyenin etkileşimli faaliyetler için de kullanılmasını sağlamaktadır.

My First Chinese Storybooks is a series of Chinese and English bilingual picture books that have been primarily designed as educational readers for different age groups who are learning Chinese.
The books for children are full of interesting stories that are based on the everyday lives of children, so as to make them particularly appealing. The author of the series has lived in England for decades, and has brought her many years of teaching experience to this series with the creation of these fun yet educational stories.
The appendices at the end of each book pinpoint key words and sentences, and include questions based on the stories for parents and teachers to use in engaging children in interactive activities.
Free downloadable audio recordings.

Kapat