Sepetim (0) Toplam: 0,00
%31
Anadolu Selçuklu Sultanları'nın Akdeniz Politikala Anadolu Selçuklu Sultanları'nın Akdeniz Politikala Anadolu Selçuklu Sultanları'nın Akdeniz Politikala

Anadolu Selçuklu Sultanları'nın Akdeniz Politikala

Liste Fiyatı : 120,00
İndirimli Fiyat : 82,80
Kazancınız : 37,20
Taksitli fiyat : 6 x 15,18
%31
Temin süresi 2 gündür.
9786256356054
849624
Anadolu Selçuklu Sultanları'nın Akdeniz Politikala
Anadolu Selçuklu Sultanları'nın Akdeniz Politikala
82.80

Dünya tarihinde, ekonomi, her dönem siyasi ve kültürel hayatı belirleyen unsurların başında gelmiş, binlerce yıldır büyük küçük bütün devletlerin kaderini etkilemiştir.
Tarihin gördüğü birçok büyük imparatorluk, ticari yapısı ve ekonomik gücü sayesinde uzun bir ömür sürmüş, ya da tam aksine ekonomik gücüyle doğru orantılı olarak çökmüş ve dağılmıştır. X.-XIII. yüzyıllar arasında kısa bir zaman içinde muazzam bir devlet haline gelen Selçuklu İmparatorluğu toprakları, asırlarca canlı bir ticaretin ve dolayısıyla güçlü bir ekonomiye sahne olmuştur. Anayurtları Türkistan bölgesinden bir yanda Hint Okyanusu'na, diğer yanda Akdeniz'e, doğu ve orta Avrupa'ya kadar uzanan çok enli bir sahaya yayılan Türkler'in yayıldıkları bu alanda kurdukları ya da yönettikleri çok sayıdaki devletleri Ortaçağ olarak adlandırdığımız bir dönemde İmparatorluk genelinde uygulanan ekonomik sistem sayesinde, adeta önemli bir ticaret merkezi haline gelmiştir.

Kapat