Sepetim (0) Toplam: 0,00
%16
Arap Edebiyatı Tarihi - 3 : Emeviler Dönemi

Arap Edebiyatı Tarihi - 3 : Emeviler Dönemi

Liste Fiyatı : 91,13
İndirimli Fiyat : 76,55
Kazancınız : 14,58
9786059474115
570521
Arap Edebiyatı Tarihi - 3 : Emeviler Dönemi
Arap Edebiyatı Tarihi - 3 : Emeviler Dönemi
76.55

"Bizler Allah'ın kurtuluşa eren taraftarları Allah rasulünün en yakın torunları tertemiz ailesinin fertleri Allah rasulünün geride bıraktığı iki esastan biriyiz."


- Hz. Hasan


"Eğer Mus'ab öldürülmüşse (bu bizim gördüğümüz ilk ölüm olmayıp) O'nun babası amcası ve kardeşi de öldürülmüştü ve hepside seçkin ve salih kimselerdi. Allah'a yemin olsun ki bizler yatağımızda ölmeyiz aksine mızraklarla savaşarak kılıçların gölgeleri altında can veririz. Mervan oğullarının öldürdüğü gibi değil."


- Abdullah b.ez -Zubeyr


"Ey insanlar' Sizler boşa yaratılmadınız başıboşta bırakılmadınız. Sizlerin aranızda Allah'ın hüküm vereceği bir dönüş zamanınız vardır. Allah'ın herşeyi kuşatan rahmetinin dışında kalanlar hayal kırıklığına uğramışlar ve zarar etmişler, eni gökler ve yer olan Cennetten mahrum kalmışşlardır."


- Halife Ömer b.Abdilaziz


"Doğmakta olan güneş gibi bembeyazdı teni güzelliğiyle bilinen görenleri hayran bırakan biriydi o."


- Şair Ömer b.Ebi Rebia


"Leyla'nın Irak'ta hasta olduğunu söylüyorlar keşke ben onu tedavi eden doktor olsaydım. Leyla'nın oğulları yaşlandılar, kızının oğlu( torunu) da yaşlandı ne var ki Leyla'nın gönlümdeki ateş ve arzusu aynı durmaktadır."


- Şair Kays b.el-Mulevvah


"Eğer şarap bir gün Ahmed'in dinine göre yasaklanmışsa sen de onu Meryem oğlu Mesih'in dinine göre iç."


- Halife Yezid b.Muaviye


"Her zorba inatçıyı tehdit mi ediyorsun(Ey Kuran)? İşte ben o zorba inatçıyım, Haşir günü Rabbine kavuştuğunda, Rabbim beni Velid parçaladıi de"


- Halife el Velid b.Yezid

Kapat