Sepetim (0) Toplam: 0,00
%8
Avrupa Birliği ve Türkiye İle İlişkileri

Avrupa Birliği ve Türkiye İle İlişkileri

Liste Fiyatı : 40,00
İndirimli Fiyat : 36,80
Kazancınız : 3,20
9786052308387
612303
Avrupa Birliği ve Türkiye İle İlişkileri
Avrupa Birliği ve Türkiye İle İlişkileri
36.80

Bugün iktidar yapısından, hükümetin geleceğine, ekonomi ve mali politikalardan borsa ve döviz kuruna ve toplumsal gelişmelerden güvenlik konularına kadar pek çok konu taraflar arasındaki ilişkilere endekslenmiştir. "Avrupa Birliği ve Türkiye İle İlişkileri, İlişkilerin Tarihi-Sorunları-Kurguları- Senaryoları ve Geleceği" başlıklı bu kapsamlı çalışmada, öncelikle Avrupa Birliği'nin kuruluş felsefe ve gelişim sürecini analiz etmektedir.

Bu kapsamlı eserde bölümler: Kuruluşundan Günümüze Avrupa Birliği'nin Entegrasyon Süreci, Avrupa Birliği ve Türkiye İle İlişkileri; İlişkilerinin Tarihsel Perspektifi, Türkiye AB İlişkilerinde Sınır Tartışmaları; Türkiye AB'nin Neresinde?, Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne Giden Üyelik Sürecinde Kıbrıs ve Sözde Ermeni Sorunu, Türkiye- AB İlişkilerinde Sorunlar ve Güncel Gelişmeler, 15 Temmuz Sonrası Türkiye-AB İlişkileri; İlişkilerin Gelecek Senaryoları, ana başlıklarıyla okuyucuya sunulmaktadır.

Eser, sadece bu dersi alan öğrenciler açsından değil, Avrupa Birliği-Türkiye ilişkileri konusunda bilgisini arttırma ve gelişmeleri daha yakandan izleyebilme çabasında bulunanlara kaynak, örgün öğretimde de ders kitabı olabilecek niteliktedir. Konu ile ilgilenen ve fikir yürüten her kesim için çok yararlı olan çalışma, alanına ciddi bir katkı yapacak niteliktedir.

Kapat