Sepetim (0) Toplam: 0,00TL
%30
Bitişikteki Evren

Bitişikteki Evren

Liste Fiyatı : 20,00TL
İndirimli Fiyat : 14,00TL
Kazancınız : 6,00TL
Taksitli fiyat : 6 x 2,50TL
%30
Temin süresi 2 gündür.
9786054707706
701982
Bitişikteki Evren
Bitişikteki Evren
Haberci Basın Yayın
14.00

İnsan dış bir etken olmadıkça kendi dünya görüşü hakkında pek düşünmüyor. 'Bitişikteki Evren' pek çok konuda okuyucunun yüreğine meydan okuyarak düşüncelerini yeniden sorgulamaya zorluyor. Yazar teism, deizm, naturalizm gibi pek çok dünya görüşünün temellerini, tarihsel gelişimlerini hatta zaman zaman nasıl iç içe geçtiklerini ve bunun insan üzerindeki etkilerini akıcı, sade ve anlaşılır bir dille sunuyor.

Örneklemeleri, alıntıları ile ve pek çok açıdan etkileyici bir eser, harika bir kaynak. Mutlaka en az bir defa okunmalı.

Vahan İsaoğlu Kut Kilisesi Pastörü

Farkında olalım veya olmayalım her birimiz bir dünya görüşüne sahibiz. Neden mi? Çünkü hepimizin "İnsan kimdir? Dünya neden var oldu? Yaşamın anlamı nedir? Ölümden sonra ne olacak? Gerçeğin doğası nasıldır?" gibi temel sorulara yönelik fikirlerimiz vardır. James W. Sire ustaca kaleme aldığı "Bitişikteki Evren" adlı kitabında her dünya görüşünün rüştünü ispatlamak için 9 soruyu cevaplaması gerektiğini belirtiyor ve modern dünyada benimsenen belli başlı bazı dünya görüşlerini bu soru eleklerinden geçiriyor.

Yazar, Hristiyan dünya görüşünü benimsediğini inkar etmeden sade, açıklayıcı ve dürüst bir dille bunu yapıyor. Bitişikteki Evren kitabını hem keyifle okuyacaksınız hem de dünya görüşleriyle ilgili incelemelerinizde bir giriş olması yönünden birçok bilgi edineceksiniz.

Yoel Özçelik Kutsal Kitap Araştırmacısı

Kapat