Sepetim (0) Toplam: 0,00
%28
Değiştirme(me)li mi?

Değiştirme(me)li mi?

Liste Fiyatı : 80,00
İndirimli Fiyat : 57,60
Kazancınız : 22,40
9789755537511
503231
Değiştirme(me)li mi?
Değiştirme(me)li mi?
Doruk Yayınları
57.60

Bu kitap, ilköğretim-lise matematik olimpiyatlarına hazırlanan öğrencilere, matematik bölümünde okuyan lisans öğrencilerine ve matematik sevdalılarına hitap etmektedir.


Kitabın diğer popüler matematik içerikli kitaplardan farkı, dil ve içerik bakımından öğrenciyi cesaretlendirmesidir. Genellikle olimpiyat sorularının olduğu kitaplardaki gibi sadece cevabın verilmesi kolaycılığına kaçılmamış, her soru ve yanıtta zihinleri tatmin edecek ayrıntılara da inilmiştir.


Kitaptaki makaleler birbirinden bağımsız ve bazı yazılar 1 sayfa olduğu gibi bazıları da 10 sayfa ve fazlasını bulabilmektedir. Yazılar kolaydan zora doğru sistematik bir sıra takip ederek devam etmektedir. Bu kitaptaki yazıların çoğunun kurgusu tamamiyle yazarın kendi yaşamından kesitler veya hayal ürünlerinden ibaret olarak kurgulanmıştır.


Bu kitabın diğer bir işlevi de ''yazma arefesi''nde olan genç beyinleri harekete geçirmek ve onların nitelikli popüler matematik yazarı olmalarına katkıda bulunmaktır.


Çocuklarımızın; meraklı, araştıran, matematikten başka alanlara da olumlu davranışlar geliştirebilen, yaratıcı ve üretken bireyler olarak yetişmesi dileğiyle...

Kapat