Sepetim (0) Toplam: 0,00
%28
Dersim Yalanları ve Gerçekler

Dersim Yalanları ve Gerçekler

Liste Fiyatı : 75,00
İndirimli Fiyat : 54,00
Kazancınız : 21,00
Taksitli fiyat : 6 x 9,63
9786258250114
825570
Dersim Yalanları ve Gerçekler
Dersim Yalanları ve Gerçekler
54.00

Türksolu gazetesinin Sahibi ve Yazıişleri Müdürü Özgür Erdem, bu kitabında, Dersim isyanıyla ilgili "bölücü yalan korosu"nun yarattığı sis perdesini aralıyor ve Dersim gerçeğini gün ışığına çıkarıyor.
Bugüne kadar yayınlanan Dersim kitaplarının hiçbirinde yer almayan, gizlenmek istenen, üzerinde durulmayan pek çok belge ve bilgi ilk kez bu eserde yayınlanıyor.
Dersim gerçeği ile yüzleşmekten korkmayacak özgür düşünceden yana insanlar için temel bir kaynak... Bakalım kimler bu gerçekle yüzleşebilecek...
Mustafa Mutlu: "Özgür Erdem'in bu kitabı, bugüne kadar kulaktan kulağa duyduğumuz iddiaları, belgeleriyle çürütüyor ve Dersim üzerinden bölücülüğe devam edenlerin gerçek amaçlarını gün ışığına çıkarıyor. Bu kitabın son sayfasına geldiğimde tek bir şey istiyordum: Ah; keşke Başbakan da bu kitabı okusa!"
Emin Çölaşan: "Özgür Erdem, o günlerin belgelerini araştırmış, bugünkü liboş ve Tayyipçi kesimin yalanlarını tek tek, belgelerle sergileyip çürütüyor. Kitabı okuduğumuz zaman Kürtçülerin bağımsız Kürdistan uğruna Atatürk döneminde bile devlete nasıl isyan ettiklerini, nasıl uğraştıkdırlarını belgelerden görüyorsunuz. Mutlaka okumalısınız."

Kapat