Sepetim (0) Toplam: 0,00
%8
Dijital Muhasebe ve XBRL Sınıflandırma Sistemleri Dijital Muhasebe ve XBRL Sınıflandırma Sistemleri Dijital Muhasebe ve XBRL Sınıflandırma Sistemleri Dijital Muhasebe ve XBRL Sınıflandırma Sistemleri

Dijital Muhasebe ve XBRL Sınıflandırma Sistemleri

Liste Fiyatı : 110,00
İndirimli Fiyat : 101,20
Kazancınız : 8,80
9786052184677
746538
Dijital Muhasebe ve XBRL Sınıflandırma Sistemleri
Dijital Muhasebe ve XBRL Sınıflandırma Sistemleri
101.20

Kitabın amacı; çağımızda işletmeler ile ilgilenenlerin muhasebedeki yeni teknolojik gelişmeleri tanımalarını sağlamaktır. Bu bağlamda muhasebeden elde edilen verilerin; zamanında, doğru, güvenilir, ekonomik, erişilmesi kolay, sonuç odaklı olmasıdır. Muhasebeden elde edilen teknolojik veriler, önce işletme içerisinde dijital ortamlarda depolanarak, kaydedilmekte, sınıflandırılmakta, raporlanmakta, analiz edilerek yorumlanmaktadır. Yakın zamana kadar geleneksel muhasebede bu işlemler uzun zaman almakta ve hata oranı yüksek olabilmekteyken, çağımızda dijital ortamlarda bütün muhasebe işlemleri anında verilerin doğru girilmesi ile hatasız olabilmektedir. Dijital muhasebe sadece işletmeler için değil aynı zamanda kamu otoritesi içinde çok önem arz etmektedir. İşletmelerden elde edilen bilgiler, e-beyanname, e-defter, e-belge gibi yasal işlemler dijital olarak bulut bileşim ile saklanmakta, vergisel yükümlülükler tahakkuk, tahsilat ve denetimler kamu otoritesi tarafından anında tespit edilebilmektedir.

Bu kitap; Dijitalleşme ve Kavramsal Çerçeve, Endüstri 4.0, Dijital Muhasebe ve Yeni Nesil Teknolojiler, IIoT Mimarisinin Başlıca Özellikleri, Veri Madenciliği, Dijital İnsan Kaynakları Yönetiminde Bulut Bilişimi, Dijital Muhasebe E-Beyanname ve E-Fatura Uygulamaları, Mevcut Raporlama Sistemlerinin Değerlendirilmesi ve XML Yapısı ile Karşılaştırılması, XBRLİ Sınıflandırma Sistemleri, bölümlerinden oluşmaktadır.

Kapat