Sepetim (0) Toplam: 0,00
%28
Dini ve Toplumsal Boyutlarıyla Kadın Dini ve Toplumsal Boyutlarıyla Kadın

Dini ve Toplumsal Boyutlarıyla Kadın

Liste Fiyatı : 40,00
İndirimli Fiyat : 28,80
Kazancınız : 11,20
Taksitli fiyat : 6 x 5,28
%28
Temin süresi 2 gündür.
9786258490251
758460
Dini ve Toplumsal Boyutlarıyla Kadın
Dini ve Toplumsal Boyutlarıyla Kadın
28.80

Dini ve toplumsal boyutlarıyla kadının, gerek aile hayatında gerekse siyasi, hukuki, sosyal ve ekonomik alanlardaki konumunu bir taraftan dini kurallar, diğer taraftan sosyal ve siyasi çevre, etnik yapı ve İslâm öncesinden gelen kültür mirası belirlemiştir. Bu sebeple İslam dünyasında kadının her yerde ve her dönemde aynı konumda olduğunu söylemek mümkün değildir.

Emirleri eğmeden, bükmeden ,kendi heva ve hevesine, aklına ve mantığına, zamana ve zemine göre bin türlü bahanelerle eğip büküp, yamultmadan, "emrolunduğu" gibi, hem de "dosdoğru" bir şekilde uygulamak!... Oldukça zor bir iş ve bir o kadar da kaçınılmaz, zaruri, ağır bir mesuliyettir. Bu mesuliyeti yerine getirmek için çabalayan nice değerli kadın geldi, geçti. Kimi idrak derecesiyle derin izler bıraktı, kendinden sonrasını irşat ve inşa etti.

Nitelikli bir toplumun yetiştirilmesinde birinci derecede önemli etkisi olan kadınlar, bozulmuş bir toplumun iyileştirilmesinde de pay sahibidir. Bu çalışmamızda "kadın" profilini dini ve toplumsal boyutlarıyla ele alarak günümüze ışık tutmasını arzu ediyoruz.

Kapat