Sepetim (0) Toplam: 0,00
%33
Evliyanın Seyir Defteri Evliyanın Seyir Defteri Evliyanın Seyir Defteri

Evliyanın Seyir Defteri

Liste Fiyatı : 150,00
İndirimli Fiyat : 100,50
Kazancınız : 49,50
9786057699336
701755
Evliyanın Seyir Defteri
Evliyanın Seyir Defteri
100.50

Evliyanın seyir defterinin ilk sayfasında edep ve ahlâk yer alır. Yola çıkan yolcu, her türlü engel ve felaketisabır ve kararlılıkla aşmaya çalışır. Sevgi, ilgi, bilgi, eziyete tahammül ve hataya müsamaha ile dünyayı birgül bahçesine çevirir. Ölüm onun için bir son değil, yeni bir başlangıçtır. Yolcu, seyahat esnasında edepve ahlâktan taviz vermez. Bu iki değerin insan olmanın temel prensipleri olduğunun farkındadır. Erdemliinsan, güzel söz söyleyen değil, söylediğini yapabilendir. İçinde bulunulan andan itibaren ne yapılacağınıbilmek bilgelik, yapmak ise erdemdir. Aradığını bulan kişi, sabırla tevekkülü tembellik ve pısırıklıklakarıştırmadan, taşı delen su damlaları gibi kararlı ve vakarlı bir şekilde zorluk ve sıkıntıları aşarak vuslatıgerçekleştirendir.

Bu çalışmadaki amacımız; geleceğimizin teminatı olan gençlere benliği inşa sürecinde sarp yokuşuaşmanın zor fakat imkânsız olmadığını göstermektir. Dijital ortamda, sosyal medyada kendisinegösterilen ilgiyi samimi bularak kalbi çalınan, sunulan bilginin doğruluğunu araştırmadan kabul ederekzihni kirlenen gençlere, genç olmanın; yeni olmak, araştırıp öğrenmek ve aşkla yaşamak olduğunu
hatırlatmaktır. Kültür tarihimizin bazı seçkin âlim ve ârifleriyle tanıştırıp onların ufuk açandüşüncelerinden ilham alarak çağı yakalamalarını sağlamaktır. Çünkü genç, delikanlıdır, hakikatinpeşindedir, kendisini yenilemek için sürekli arayış içerisindedir.

Kapat