Sepetim (0) Toplam: 0,00
%11
Faaliyet Tabanlı Maliyetleme Yönetiminin Süt Üreti Faaliyet Tabanlı Maliyetleme Yönetiminin Süt Üreti Faaliyet Tabanlı Maliyetleme Yönetiminin Süt Üreti

Faaliyet Tabanlı Maliyetleme Yönetiminin Süt Üreti

Liste Fiyatı : 118,00
İndirimli Fiyat : 105,02
Kazancınız : 12,98
9786257316620
746349
Faaliyet Tabanlı Maliyetleme Yönetiminin Süt Üreti
Faaliyet Tabanlı Maliyetleme Yönetiminin Süt Üreti
105.02

Maliyet bir ürünü ve hizmeti elde etmek için katlanılan tüm fedakârlıkların toplamıdır diye tanımlanır. Burada harcama kavramı veya gider kavramının kullanılmaması aslında maliyet kavramının bu iki kavramdan ayrıldığını bize gösterir. Gider geliri elde etmek için katlandığımız harcamaların bütününü temsil ederken, harcama gider kalemlerinin oluşması için ödenen nakit vb.leridir. Bu durumda, maliyet kavramının içerisinde, aynı zamanda elde edilmek istenen ürünün veya hizmetin oluşumunda insan gücünün özverisi, deneyimi, bilgi ve birikimi yer aldığını söyleyebiliriz. O zaman bu unsurları nasıl giderleştireceğiz veya harcama tutarı ne kadar olacaktır sorularına cevap aranmalıdır. Bunun cevabı parayla ölçülemeyen ve bir ederi veya pahası olmayan fedakârlıktır.

Maliyet kavramı her zaman işletmeler için hem rekabet gücünün artması için fiyatın belirlenmesinde hem de işletmenin sürekliliği için giderlerin azaltmasında can alıcı bir öneme sahip olmuştur. Maliyetleri en doğru şekilde bulmak giderlerin daha doğru şekilde belirlenmesine ve kârın maksimizasyonunu sağlayacaktır. Aynı zamanda maliyetleri doğru bir şekilde belirlemek, yönetimin gelecek öngörülerini daha doğru bir şekilde yapmasını da sağlayacaktır. Bu durum işletme politikalarını daha sağlıklı kılacak aynı zamanda işletmeyi rakipleri karşısında avantajlı duruma getirecektir.

Kapat