Sepetim (0) Toplam: 0,00
%11
Gerçek Hikayelerle Kendi Kendine Öğrenme Gerçek Hikayelerle Kendi Kendine Öğrenme Gerçek Hikayelerle Kendi Kendine Öğrenme

Gerçek Hikayelerle Kendi Kendine Öğrenme

Liste Fiyatı : 130,00
İndirimli Fiyat : 115,70
Kazancınız : 14,30
9786257316903
746164
Gerçek Hikayelerle Kendi Kendine Öğrenme
Gerçek Hikayelerle Kendi Kendine Öğrenme
115.70

Kendi kendine öğrenme becerisi günümüzde her insanın sahip olması gereken becerilerden birisidir. Bu konuda ilgili olan herkese rehber niteliği taşıması beklenen bu kitap iki bölümden oluşmaktadır. İlk bölümde kendi kendine öğrenme ile ilgili alan yazında yer alan bilgiler derleme şeklinde sunulmuştur. Bu bilgiler; kendi kendine öğrenmenin tanımını, tarihsel gelişimini, modellerini, aşamalarını ve kendi kendine öğrenmeye benzer kavramları içermektedir. Ayrıca kendi kendine öğrenmeye hazırbulunuşluk ve kendi kendine öğrenen bireylerin özelliklerine de ilk bölümde yer verilmiştir.

Kitabın ikinci bölümünde ise kendi kendine öğrenme deneyimi olan kişilerin birinci ağızdan aktardığı anlatılar bir hikâye formatında sunulmuştur. Bu bölümde bireylerin geçirdiği süreçler net bir şekilde aktarılmıştır. Gerçek hikâyelerde bireylerin deneyimleri, yaşadıkları zorluklar, öğrenme azimleri, motivasyonları kendi kendine öğrenme deneyimi yaşamak isteyen kişilere ışık tutacaktır. Kişilerin öğrenme süreçleri hedef belirleme, kaynak kitap ya da kişi belirleme, öğrenme stratejisi belirleme ve uygulama, kendini değerlendirme şeklinde kronolojik olarak sıralanmıştır. Böylece bu hikâyeleri okuyan bir kişi sürecin hangi aşamasında hangi iniş çıkışların yaşandığını da çok net şekilde izlemiş olacaktır.

Kapat