Sepetim (0) Toplam: 0,00
%23
Gölgedeki Yüzler Gölgedeki Yüzler

Gölgedeki Yüzler

Liste Fiyatı : 92,00
İndirimli Fiyat : 70,84
Kazancınız : 21,16
Taksitli fiyat : 6 x 12,99
%23
Temin süresi 2 gündür.
9786257537193
758565
Gölgedeki Yüzler
Gölgedeki Yüzler
70.84

Temalı öykülerin yazarı Neşe Koçak, edebiyatta ilkleri denemeyi sürdürüyor. Uygunsuzlar kitabında alışılmadık biçimde delilik temasına odaklanan yazar, yeni öykü kitabında heykeltraş kimliğini ve plastik sanatlar alanındaki kariyerini de kullanarak ünlü sanatçıların dünyasına uzanıyor.

Yazar, Gölgedeki Yüzler adını verdiği ikinci öykü kitabında, sanat tarihine geçmiş bir düzine ressam, heykeltraş ve müzisyenin hayatından dramatik kesitleri, sanatçıların eserlerinden birini merkeze alarak öyküleştiriyor.

Çaykovski'nin Fındıkkıran Operası, Rodin'in Öpüş heykeli, Mihri Müşfik'in Otoportresi, Van Gogh'un Tutuklular Çemberi gibi seçtiği on iki eserden yola çıkarak görüntünün ardında yatan büyülü gerçekliği arıyor, bu arayışın sonunda heyecan ve merak uyandıran kurgular geliştiriyor.

Uygunsuzlar adlı ilk öykü kitabı büyük beğeni toplayan Neşe Koçak; bu kitabındaki öykülerde psikoloji, estetik, felsefe ve sanatı harmanlayarak karakter yaratma ve kurgulamadaki başarısını kanıtlıyor. Böylece öykü dünyasına yeni bir soluk getiriyor.

Kapat