Sepetim (0) Toplam: 0,00
%10
Hekimoğlu Hekimoğlu Hekimoğlu Hekimoğlu

Hekimoğlu

Liste Fiyatı : 13,00
İndirimli Fiyat : 11,70
Kazancınız : 1,30
9786058435315
746588
Hekimoğlu
Hekimoğlu
11.70

Değerli veliler, eğitimciler; Hekimoğlu Hikâyesi 8-9-10 yaş gruplarındaki çocuklarda olumsuz açıdan herhangi bir etki bırakmayacaktır. Ayrıca bu dönem içerisinde deyimleri anlamakta güçlük çekebileceklerinden hikaye içerisinde deyim, kalıplaşmış sözcük ya da sözcük gruplarının bulunmaması da bu yaş grupları açısından daha yararlı olmaktadır. Yaşanmış bir hikaye olması bu yaş gruplarında fazla hayal kurma durumlarını artırması beklenen bir durum olsa bile aynı zamanda mantıklı ve soyut düşünme yetenekleri gelişmiş olduğundan olumsuz bir etki yaratmayacaktır.

Hikaye içerisinde çocukları olumsuz etkileyecek herhangi bir kelime ya da kelime gruplarına rastlanmamıştır. Ayrıca, hikaye içerisinde geçen olaylar ve olaylarda kullanılan materyaller yanlış bir örneklem gibi görünse de hikaye oldukça sade bir şekilde anlatılmaktadır. Bu yaş gruplarındaki çocukların toplumun onaylamayacağı kötü davranışlardan sakınması ve bu davranışların bilincinde olması ayrıca his ve heyecan hayatının dengeli olması ve duygularını sağlıklı bir şekilde ifade edebilmesi gibi durumlar göz önüne alındığında, çocukların bu hikayeden olumsuz açıdan etkilenmesi beklenmemektedir.

Ayrıca, çocukların yeni bilgilere ve tecrübelere açık olması durumu da göz önüne alındığında, hikayenin başında yaşanmış bir olayın anlatımı olduğu bilgisi verildiği için bu hikayenin çocuklar üzerinde heyecan ve merak uyandırması aynı zamanda yeni bilgiler öğrenmesi açısından da yararlı olabileceği düşünülmektedir. Hikayenin sonunda kahramanın ölmüş olması olumsuz bir örneklem teşkil etse de, kahramanın nasıl efsane olduğu konusunda detaylıca açıklama yapılması ve sonunda türkünün kullanılması bu etkiyi ortadan kaldırmıştır.

- Pedagog İlknur Ortaacar

Kapat