Sepetim (0) Toplam: 0,00
%28
Hutbelerle İnsanlığa Sesleniş - Cilt 1 Hutbelerle İnsanlığa Sesleniş - Cilt 1 Hutbelerle İnsanlığa Sesleniş - Cilt 1

Hutbelerle İnsanlığa Sesleniş - Cilt 1

Liste Fiyatı : 350,00
İndirimli Fiyat : 252,00
Kazancınız : 98,00
9786050670738
746299
Hutbelerle İnsanlığa Sesleniş - Cilt 1
Hutbelerle İnsanlığa Sesleniş - Cilt 1
252.00

Hutbe îrâd etmek, insanlık tarihi kadar kadim bir nebevî sünnettir.

İlk insan ve ilk peygamber Hz. Âdem 'aleyhi's-selâm'dan, hâtemü'l-enbiyâEfendimiz Hz. Muhammed sallallâhü 'aleyhi ve sellem'e varıncaya bütünrasûller ve nebîler ('aleyhimü's-selâm) kavimlerini tebliğ, tebyin, tebşir vetenzir için sayısız hutbe îrâd etmişlerdir. Yüce Allah celle celâlühû bunlardankısa kısa pasajlara Kur'ân-ı Kerîm'de yer vermiştir.

Cahiliye dönemi Araplarında sıkça görülen, İslâmiyet'te sürdürülen ve günümüzekadar kesintisiz olarak gelen etkili bir iletişim, bilgilendirme ve mesaj verme aracıdırhutbeler. "Aziz müslümanlar, Kıymetli mü'minler…" şeklinde başlayan hutbelerimiz,membaı Allah celle celâlühû'nün yüce kitabı Kur'ân-ı 'azîmü'ş-şân ve O'nun sevgilihabib-i edîbi Muhammed Mustafa sallallâhü 'aleyhi ve sellem'in sünneti olan manayüklü özlü sözlerdir, müslümanlar için ehil bir ağızdan sahih bilginin edinildiği önemlibir öğretim metodudur. Hutbenin asıl gayesi Allah'a kul, Peygamber'ine ümmetolabilmenin yollarını dinleyenlere en güzel bir üslupla sunmaktır.

"Hutbelerle İnsanlığa Sesleniş" isimli bu çalışma, âyet-i kerîmelerin ve hadîs-i şerîflerinasrın idrakine sade ve anlaşılır bir şekilde takdim edildiği kıymeti hâiz bir çalışmadır.

Kapat