Sepetim (0) Toplam: 0,00
%38
İnsani ve İslami Değerlerimiz

İnsani ve İslami Değerlerimiz

Liste Fiyatı : 113,00
İndirimli Fiyat : 70,06
Kazancınız : 42,94
9786257121583
570885
İnsani ve İslami Değerlerimiz
İnsani ve İslami Değerlerimiz
70.06

Yüce Yaratıcı ile arasındaki bağı ve yakınlığı sağlam bir zemine oturtabilmesi için Allah yolunun yolcusu olan kulun şu üç hususa önemle dikkat etmesi gerekiyor: İman, amel ve ahlâk dengesini iyi ayarlaması, bu birlikteliği asla zaafa uğratmaması gerekiyor. Ahlâksızlığın, ameli iptal ettiği, amelsizliğin de imanı günden güne yok olmaya doğru götürdüğü, imansızlığın ise hem ameli hem de ahlâkı hükümsüz kıldığı iyice idrak edilmelidir.

Bu kitapta; İslam'ın sadece iman ve bazı ibadetlerden (ritüeller)ibaret olmadığını, hayata bakan yönüyle "ahlaki" boyutunun önemine dikkat çekilmek istenmiştir. İnsani ve İslami Değerler açıklanmaya, anlatılmaya çalışılmıştır. Kitap, Rehber Maarif Müfettişi Nevzat Öztürk öncülüğünde Aday Öğretmenlerle birlikte hazırlanmış olup alanında bir ilktir. Covit-19(Korono) süreci ile insanlar evlere kapanınca, bilimsel çalışma/araştırma yapmanın tam zamanı olduğu düşüncesinden hareketle kriz fırsata dönüştürülerek bu eser vücuda getirilmiştir.
Çalışmanın elbette eksiklikleri, eleştirilebilecek yönleri vardır. Zamanla olgunlaşacak, eksiklikleri okurların yapıcı eleştirileri ile giderilecektir. Ancak "İnsani ve İslami Değerlerimizin" anlaşılmasına katkı sunacağından kuşku yoktur. Umulur ki; özellikle Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, İmam Hatip Meslek Dersleri Öğretmenlerimiz başta olmak üzere tüm öğretmenlerimiz için "Değerler Eğitimi" açısından kaynak kitap olacaktır.

Kapat