Sepetim (0) Toplam: 0,00
%21
İş Sağlığı ve Güvenliğinin İşgören Performansı ve İş Sağlığı ve Güvenliğinin İşgören Performansı ve

İş Sağlığı ve Güvenliğinin İşgören Performansı ve

Liste Fiyatı : 165,00
İndirimli Fiyat : 130,35
Kazancınız : 34,65
Taksitli fiyat : 6 x 23,25
%21
Temin süresi 2 gündür.
9786257845885
701766
İş Sağlığı ve Güvenliğinin İşgören Performansı ve
İş Sağlığı ve Güvenliğinin İşgören Performansı ve
130.35

İnsana yaraşır bir şekilde yaşamak için, birey çalışmak ve u¨retmek durumundadır. Ancak bu çalışma şekli de benzer şekilde insana yaraşır bir şekilde olmalıdır. Gu¨venli ve sağlıklı bir ortamda çalışmak yaşam hakkından ileri gelmekle birlikte, aynı zamanda yasal bir haktır. İnsan Hakları Evrensel Bildirgesinin 23. Maddesinde belirtilen "elverişli çalışma koşulları" ile vurgulanırken, ulusal ve uluslararası birçok yasal mu¨eyyide ile de koruma altındadır.

Gel gelelim, bazı durumlarda iş sağlığı ve gu¨venliği adına yapılan çalışmalar ana amacından saparak çalışan sağlık ve gu¨venliğini su¨rdu¨rmenin ötesinde yasal yaptırımlar için gerçekleşebilmektedir. Bu durumda ku¨resel bir sorun niteliğinde olan iş sağlığı ve gu¨venliği için durumun u¨lkemizde de ve yu¨zeysel kalarak amaca hizmet etmediği istatistiklerle aşikârdır.

Ancak iş sağlığı ve gu¨venliği adına yapılan çalışmalara bakıldığında, çalışanın sağlık ve gu¨venliği sağlamanın yanı sıra başka faydalar sağlayacağı saptanmıştır. İş sağlığı ve gu¨venliğine harcanan her bir kuruş, performans artışı, iş doyumu artısı gibi artılarla işletme kasasına tekrar tekrar geri dönu¨ş sağlamaktadır. Bu doktora tezi olarak hazırlanarak kitaplaştırılan bu eserde, iş sağlığı ve gu¨venliğinin etkin bir şekilde sağlanması halinde iş gören performansını ve iş doyumunu da olumlu olarak etkilediği istatistiksel analizlerle ortaya konulmaktadır.

Kapat