Sepetim (0) Toplam: 0,00
%11

İslam Ceza Hukukunda Suç Ceza Dengesi

Liste Fiyatı : 111,00
İndirimli Fiyat : 98,79
Kazancınız : 12,21
9786059623780
570553
İslam Ceza Hukukunda Suç Ceza Dengesi
İslam Ceza Hukukunda Suç Ceza Dengesi
98.79

Suç - ceza dengesini ele alan bu araştırmamız, bir giriş ve üç ana bölümden oluşmuş, giriş bölümünde; araştırmanın ismi, konusu, amacı, metodu ve kaynakları ile İslam ceza hukukunun kısaca tanımı, mahiyeti ve felsefesi işlenmiştir.


Birinci bölümde suç ceza dengesiyle yakından ilişkisi olması ve konunun daha iyi anlaşılabilmesi için suç ve ceza kavramlarının tanımı, mahiyeti, çeşitleri ve nitelikleri hakkında öz bilgiler verilmiştir.


İkinci bölümdesuç-ceza dengesi prensibinin tanımı ve mahiyeti, denge kavramıyla aynı anlama gelen terimler, denge kavramının tarihi arka planı, hukûkî dayanağı ve suç-ceza dengesini belirleyen faktörler ele alınmıştır.


Üçüncü bölümde ise konunun ana gövdesini oluşturan ve suçlara öngörülen had, kısas, ta'zir, mali ve keffaret cezalarındakidenge konusu müstakil ve ayrıntılı bir şekilde gerekçeleriyle ele alınmıştır. Söz konusu cezaların her bir bölümünün sonundagenel değerlendirme yapılmış, ulaşılan sonuçlar beyan edilmiştir. Çalışma sonucunda elde edilen bulgulara ve önerilere desonuç kısmında yer verilmiştir.


Kapat