Sepetim (0) Toplam: 0,00
%30
İslam Dünyasının Krizleri İslam Dünyasının Krizleri

İslam Dünyasının Krizleri

Liste Fiyatı : 77,00
İndirimli Fiyat : 53,90
Kazancınız : 23,10
Taksitli fiyat : 6 x 9,88
%30
Temin süresi 2 gündür.
9789753525978
755092
İslam Dünyasının Krizleri
İslam Dünyasının Krizleri
53.90

Yaşamakta olduğumuz çağın eleştirel düşünürlerinden Cevdet Said sorunları çözümlemekte kifayetsiz kalan hâlihazırdaki kurum ve anlayışlarla yetinmek yerine, yeni bakış açılarının izini sürüyor. Kavramlar ve meseleler konusunda düşüncenin ücra köşelerini yoklayan Cevdet Said'in İslam Dünyasının Krizleri kitabı öteden beri dert edindiği raşit toplum zaviyesinden bugünün aciliyet kesbeden düşünsel, toplumsal ve siyasal krizlerine odaklanıyor.

Okurunu ön yargıların köleliği yerine düşüncenin refikliğine çağıran çalışma İslam dünyasının süreğen krizlerine dair keskin gözlem ve analizler içeren zengin bir seçki niteliğinde. Cevdet Said'in tarih ve insan tasavvurunu, fikrî yönelimini ve ahlaki duruşunu; zorba Arap rejimlerine, anlayışsız zihinlere dönük eleştirilerini; Birleşmiş Milletler ve demokrat görünümlü Batılılara dair değerlendirmelerini bir arada görmek isteyenlere rehberlik edecek bir geniş ufuk kitabı.

En yakıcı ve öncelikli sorunlara kafa yoran okurlar için önemli bir fırsat sunanİslam Dünyasının Krizleri yalnızca Cevdet Said düşüncesini anlamak için bir rehber değil, aynı zamanda içinde yaşadığımız dünyayı sorgulamamız ve kendi tarihimizi kendimiz yazmamız için de bir davet...

Kapat