Sepetim (0) Toplam: 0,00TL
%18
Kocaeli Dayanışma Akademisi\'nin İlk Uzun Yılı

Kocaeli Dayanışma Akademisi'nin İlk Uzun Yılı

Liste Fiyatı : 36,00TL
İndirimli Fiyat : 29,52TL
Kazancınız : 6,48TL
Taksitli fiyat : 6 x 5,26TL
%18
Temin süresi 2 gündür.
9786052318027
396877
Kocaeli Dayanışma Akademisi'nin İlk Uzun Yılı
Kocaeli Dayanışma Akademisi'nin İlk Uzun Yılı
Dipnot Yayınları
29.52

Bu çalısma, Kocaeli Dayanısma Akademisi'nin (KODA) ilk uzun yılının hikâyesi ve baslıca ortak u¨ru¨nu¨du¨r. KODA'nın hikayesini anlatan "KODA'nın Ilk Uzun Yılı" baslıklı bir öz-tarih denemesi ile KODA u¨yelerinin 2016-2017 dönemi Seminer Programı kapsamında sundugu seminerlerden tu¨retilmis bilimsel, deneysel ve kisisel yazıların bir derlemesidir.


Kocaeli Dayanısma Akademisi, "Bu Suça Ortak Olmayacagız" baslıklı barıs bildirisine imza atmak gerekçesiyle 1 Eylu¨l 2016'da yayınlanan 672 Sayılı KHK ile Kocaeli Üniversitesi'nden topluca ihraç edilmis akademisyenlerin, davalarını paylasan görevdeki akademisyenler ile birlikte kurdugu, hem u¨yeleri arasında hem de çevresiyle dayanısma amacı gu¨den, Kocaeli merkezli faaliyet gösteren, akademik iddia tasıyan, barıs ve demokrasi için çaba gösteren bir inisiyatiftir. Sorumlu entelektu¨ellik ve bilim insanlıgı mu¨cadelesi vermektedir.


KODA u¨yelerinin aklına, attıkları imzadan pismanlık duygusu hiç ugramadı. Du¨n oldugu gibi bugu¨n de barıs ve demokrasiyi savunuyorlar, yarın da savunacaklar. Akademisyenler olarak baslıca etkinlikleri anlamak, ama inanıyorlar ki, anlamak için degistirmek gerekir. Akademiyi de toplumu da…

Kapat