Sepetim (0) Toplam: 0,00
%28
Kur\'an\'ın İ\'cazına Çağdaş Bir Yaklaşım

Kur'an'ın İ'cazına Çağdaş Bir Yaklaşım

Liste Fiyatı : 55,00
İndirimli Fiyat : 39,60
Kazancınız : 15,40
9786059503471
564767
Kur'an'ın İ'cazına Çağdaş Bir Yaklaşım
Kur'an'ın İ'cazına Çağdaş Bir Yaklaşım
Araştırma Yayınları
39.60

Kur'an'ın lafız ve mana itibariyle sahip olduğu benzersiz yönlerini konu edinen İ'câzu'l-Kur'an meselesine İslam tarihinin erken dönemlerinden itibaren muhtelif sahalardan pek çok İslam bilgini, farklı seviyelerde ilgi duymuş ve bu mevzuya dair önemli tespit ve değerlendirmelerde bulunmuşlardır.


Kur'an i'câzı meselesi, mu¨stakil eserlerin yanı sıra Kur'an ilimleri ve tefsir kaynaklarında yer almıştır. Mu¨fessirler, gerek tehaddî âyetleri ekseninde gerekse farklı bağlamlarda bu mevzuyu çeşitli yönlerden ele almışlardır. Şu¨phesiz dönemin ihtiyaç ve beklentilerinin bu konuya olan alakanın du¨zeyini belirlemede gu¨çlu¨ bir amil olduğu yadsınamaz. Mu¨slu¨man coğrafyalarda İslam karşıtı sömu¨rge anlayışının hakim olduğu on dokuzuncu yu¨zyılda, Kur'an'ın i'cazına dair çok sayıda eserin yazılması söz konusu mu¨dafi refleksin sonucu olduğu ortadır.


Modern dönemin tanınan simalarından Abduh ve Reşîd Rıza'nın mu¨şterek eserlerinden Menâr Tefsiri'nde Kur'an'ın i'câzı konusu etraflıca ele alınmış ve buna dair çarpıcı detaylar işlenmiştir.

Kapat