Sepetim (0) Toplam: 0,00
%16
Kurumsal Yönetim ve Firma Yönetim Kurulu

Kurumsal Yönetim ve Firma Yönetim Kurulu

Liste Fiyatı : 75,00
İndirimli Fiyat : 63,00
Kazancınız : 12,00
9786059336871
507450
Kurumsal Yönetim ve Firma Yönetim Kurulu
Kurumsal Yönetim ve Firma Yönetim Kurulu
63.00

Tüm Dünya'da "Corporate Governance" olarak ifade edilen "Kurumsal Yönetim"; firmalara ilişkin taraflar arasındaki çıkar çatışmalarını ortadan kaldırmayı hedefleyen, firmaların daha iyi yönetilmesi konusunda çeşitli standartların belirlenmesine yönelik modern bir yönetim anlayışıdır.


Bu kitapta, firmaların nasıl etkin ve verimli bir biçimde yönetilebileceği konusunda özellikle son dönemde gündeme gelen kurumsal yönetim uygulamaları firma yönetim kurulları çerçevesinde ele alınmaktadır.


Kitabın hazırlanmasındaki amaç, firmaların pay sahipleri ve diğer paydaşları ile üst yönetimi arasında ortaya çıkan çıkar çatışmalarını en aza indirme konusunda önemli bir kontrol mekanizması olan yönetim kurullarının yapısı ve işleyişi hakkında okuyuculara detaylı bir şekilde bilgi sunmaktır. Bu bağlamda kurumsal yönetim uygulamaları ve firma performansı arasındaki ilişkiler ekonometrik olarak analiz edilerek kurumsal yönetim uygulamalarının firma performansı üzerindeki etkileri ayrıntılı olarak tartışılmıştır.

Kapat