Sepetim (0) Toplam: 0,00
%26
Marx'ın İktisat Teorisi - Kapital'i Anlamak Marx'ın İktisat Teorisi - Kapital'i Anlamak Marx'ın İktisat Teorisi - Kapital'i Anlamak

Marx'ın İktisat Teorisi - Kapital'i Anlamak

Liste Fiyatı : 105,00
İndirimli Fiyat : 77,70
Kazancınız : 27,30
Taksitli fiyat : 6 x 14,25
%26
Temin süresi 2 gündür.
9786257586238
758843
Marx'ın İktisat Teorisi - Kapital'i Anlamak
Marx'ın İktisat Teorisi - Kapital'i Anlamak
77.70

Duncan K. Foley bu kitabında, son dönemin küresel iktisadi çalkantılarıyla birlikte görüşleri tekrar gündeme gelen Marx'ın, çoğunlukla konunun uzmanlarının ve iktisatçıların ilgi alanının dışına çıkamayan iktisat teorisini yalın bir dille anlatıyor. Marx'ın kendi iktisadi metinlerinin karmaşık ve okuyucuyu zorlayan niteliklerini ustaca ortaya koyarak onun iktisadi düşüncesini açık, anlaşılır ve özellikle de öğrenme ve öğretmeye yönelik bir anlatı çerçevesinde açıklıyor. Kapital'in üç cildindeki tüm konu başlıklarını içeren Kapital'i Anlamak, Marx'ın iktisadi düşüncesinin en yaygın olarak bilinen unsurlarından en karmaşık ve detaylı konularına kadar önemli bir giriş kitabı özelliği taşımaktadır.

Foley sistematik bir sırayla ele aldığı konuların her biri için Marx'ın yapıtlarındaki ilgili bölümlere doğrudan göndermeler yaparak, aynı zamanda Marx'ı kendi iktisat metinlerinden takip edecek okuyucular için bir yol haritası sunuyor. Bunun yanında her bölüm için hazırladığı, kitabın sonunda yer alan okuma önerileri Marx'ın iktisadi düşüncesinin kendisinden sonra aldığı yolu takip etmek isteyen okuyucular için özellikle yararlı.

Duncan K. Foley New School for Social Research Üniversitesi'nde, Leo Model İktisat Profesörü olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda 2007 yılından beri Karmaşık Sistemler konusunda disiplinlerarası araştırmaları desteklemek üzere kurulmuş olan Santa Fe Enstitüsü'nün seçkin üyelerinden biridir. Foley daha önce Stanford Üniversitesi, Massachussetts Teknoloji Enstitüsü (MIT), Columbia Üniversitesi, Barnard Koleji gibi önemli akademik kurumlarda öğretim üyesi olarak çalışmıştır.

Kapat