Sepetim (0) Toplam: 0,00
%13
Moğolistan'da Yaşayan Kazaklar Tarihi, Kültürü, Di Moğolistan'da Yaşayan Kazaklar Tarihi, Kültürü, Di Moğolistan'da Yaşayan Kazaklar Tarihi, Kültürü, Di

Moğolistan'da Yaşayan Kazaklar Tarihi, Kültürü, Di

Liste Fiyatı : 150,00
İndirimli Fiyat : 130,50
Kazancınız : 19,50
Taksitli fiyat : 6 x 23,93
%13
Temin süresi 2 gündür.
9786256905269
849557
Moğolistan'da Yaşayan Kazaklar Tarihi, Kültürü, Di
Moğolistan'da Yaşayan Kazaklar Tarihi, Kültürü, Di
130.50

Kazaklar Orta Asya'da yaşamakta olan Türk dilini konuşan halklardan biridir. Moğolistan'da yaşayan Kazaklar günümüzde bozkırda konar-göçer hayat sürdüren, Kerey, Nayman ve Uah boyları mensuplarıdır. Moğolistan topraklarına ilk 1800li yılların ortalarından Doğu Türkistan'dan gelmişlerdir. Moğolistan nüfusunun %3,8 oranını oluşturan ve ilk süreçte Batı Moğolistan'a yerleşen Kazaklar günümüzde ise Ba-yan-Ölgii ve Kobda eyaletleri, Ulaanbaatar, Erdenet, Dornod, Darhan gibi şehirlerde ve ülkenin tamamında yaşamaktadırlar.
Moğolistan'da yaşayan Kazakların genel tarihi, Moğolistan'a göç ve yerleşmesi, geleneksel hayat biçimleri, dilsel özellikleri, azınlık bir grup bağlamında dil durumları bu çalışmada ele alınmıştır. Altay Kazakları olarak da adlandırılan bu topluluk günümüzde geleneksel hayat biçimi, kartalla avcılık, geleneksel oyunlar, Kartal festivali, bozkırda yayla kültürüyle yaşamaları, hayvancılık yapmalarıyla dünyanın dikkatini çekmektedir.
Kitapta Moğolistan'da yaşayan Kazakların aidiyeti, tarihi, geleneksel kültürü, dili ve dil durumu anlatılmıştır.

Kapat