Sepetim (0) Toplam: 0,00
%23
Niçin Üzgünüm? (Hikayelerle Duygular Serisi2)

Niçin Üzgünüm? (Hikayelerle Duygular Serisi2)

Liste Fiyatı : 25,00
İndirimli Fiyat : 19,25
Kazancınız : 5,75
9786257928113
657050
Niçin Üzgünüm? (Hikayelerle Duygular Serisi2)
Niçin Üzgünüm? (Hikayelerle Duygular Serisi2)
Dikkat Atölyesi Yayınları
19.25

Sevgili Anne, Babalar ve Eğitimciler
Çocuklar ağladığında çoğunlukla onların neden ağladığını bilemeyiz. Çünkü iç dünyasında ne yaşadığını tam olarak anlayamayız. Kızgın mı?, Üzgün mü?, Utanıyor mu? yoksa Korkuyor mu? ya da Kıskançlık mı? yapıyor.

Hayvanlarla ilgili bu hikayeler, çocuğun başına neler geldiğini anlamasını, duygularını kontrol etmesini, iyi bir ruh hali edinmesini, öğretmeniz için size yardımcı olacaktır.

Kitabı Nasıl Kullanmalıyım?
Hikayeleri yavaşça okuyun, Okurken hikayede anlatılan duyguyu tasvir etmelerini isteyin,
kullanacağınız bu yöntem çocuğa duyguları nasıl yöneteceğini öğretecek ve bir anda pozitif olarak değişmesine katkı sağlayacaktır.

Duygusal zeka, kendi duygularınızı ve başkalarının duygularını kabul etmeinin temelini oluşturur. Duygu hikayeleri çocuğunuzun duygularını tanımasına ve arkadaş edinmesine yardımcı olacaktır. Bu beceri kazanımları ona hayatı boyunca en faydalı bilgiler olacaktır.

Bu serinin kitapları;
Duygusal Zeka, Empati Kurma, Nezaket Kurallarını Öğrenme gibi gelişmeler sağlaycaktır.
Duygularla hikayeler serisinin bu kitabında üzgün olma teması ele alınmıştır. Hikayeler hayvanların başından geçen olaylarla birleştirilerek daha anlaşılır hale getirilmiştir. Hikayeler Duygular Serisi çocukların birbiriyle ilişkilerini, birbirlerini anlamalarını ve birbirlerine nasıl davranması gerektiğini öğretiyor.

Kapat