Sepetim (0) Toplam: 0,00
%23
O Mutluysa Herkes Mutlu

O Mutluysa Herkes Mutlu

Liste Fiyatı : 60,00
İndirimli Fiyat : 46,20
Kazancınız : 13,80
9786059386500
503133
O Mutluysa Herkes Mutlu
O Mutluysa Herkes Mutlu
Nika Yayınevi
46.20

"... kardeşimin mutlu olduğunu görmek benim için bi değer... Bi şey için yaşamak. Hayatta bi nedeninizin olması güzel bi şey."


"... Öyle gelip bana sarılıp bir gülüşü yetiyor. Onun sevgisi gerçekten kabullenmeme sebep oluyo..."


Engelli bireylere, ailelerine ve/veya bakım verenlerine yönelik birçok akademik çalışma yapıldı ve yapılmaya devam ediyor. Bu bireylerin karşılaştıkları farklı sorunların ve gereksinimlerin giderilmesine yönelik çalışmaların halen geliştirilmeye devam etmesi gerekiyor.
Elinizdeki kitap, gerek akademik çalışmalarda, gerekse yardım ve hizmetlerde çok da ön planda görünmeyen 'engelli bireylerin engelli olmayan kardeşleri' üzerine yazıldı. Kitapta, zihinsel engelli kardeşe sahip olmanın bu bireyler açısından ne anlama geldiği, kabullenme süreçleri, bu bireylerin ne gibi yaşantılara, duygu ve düşüncelere sahip oldukları, yaşadıkları çevrede baskın olan toplumsal cinsiyet rollerinin bu yaşam deneyimleriyle, duygu ve düşünceleriyle ne gibi bağlantılarının olduğu anlaşılmaya çalışıldı. Bu anlamaya çalışma sürecinde, kardeşlerin kendi deneyimlerini kendi ifadeleriyle dile getirmelerine önem verildi.


Kitapta, bir yandan engelli kardeşe sahip bireylere benzer yaşam deneyimlerini paylaştıklarını görme fırsatı sunarak yalnız olmadıklarını hatırlatmak amaçlanırken; bir yandan da engellilik alanında kendini geliştirmek isteyen öğrencilere, genç akademisyenlere, araştırmacılara, başta sosyal hizmet uzmanları olmak üzere bu alanda çalışan tüm uygulayıcılar ile karar vericilere bilgi ve fikir sağlamak amaçlandı.

Kapat