Sepetim (0) Toplam: 0,00
%33
Olgularla Ortopedik Rehabilitasyon Olgularla Ortopedik Rehabilitasyon

Olgularla Ortopedik Rehabilitasyon

Liste Fiyatı : 632,70
İndirimli Fiyat : 423,91
Kazancınız : 208,79
9786059528658
657674
Olgularla Ortopedik Rehabilitasyon
Olgularla Ortopedik Rehabilitasyon
İstanbul Tıp Kitabevi
423.91

Değerli Okurlar,


Teknoloji ve bilimin su¨rekli gelişmesiyle birlikte mevcut bilgilerin de gu¨ncellenmesi ihtiyacı doğmaktadır. Bilimsel kitapların ve dergilerin bizlere sunduğu kanıtlar, bir patolojiyi literatu¨r eşliğinde tedavi etme su¨recinde yol göstermektedir. Bilimsel kanıtlar bizim için ne kadar önemli ise klinisyenlerin deneyimleri ve hastalardan aldıkları geri dönu¨şler de tedavi programını belirlemekte en az o kadar önemlidir. "Olgularla Ortopedik Rehabilitasyon" kitabını hazırlamaktaki temel hedefim ortopedik patolojisi olan bir olgunun teşhisinde ve tedavisinde ortopedi ve travmatoloji uzmanı ile fizyoterapistin işbirliğinin önemini vurgulamaktır. Aynı zamanda bu işbirliği içerisinde ortopedistin hastanın hikayesini almaktan teşhise giden su¨reci, fizyoterapistin ise hastayı ortopedistten aldığı verilerle nasıl tedavi ettiğini kanıtlar ve kişisel deneyimleriyle ortaya koymaktır.


"Olgularla Ortopedik Rehabilitasyon" kitabı farklı u¨niversite ve hastanelerden alanında uzman 46 ortopedist ve 38 fizyoterapistin değerli katkıları ile oluşturulmuştur. Birçok ayrıntıyı içinde barındıran 45 olgunun yer aldığı bu kitap titiz bir çalışmanın u¨ru¨nu¨ olup, bu alanda bir ilk olma niteliği taşımaktadır. Bu kitabın, özellikle mesleğe yeni başlayan ortopedistlere ve fizyoterapistlere birlikte çalışmanın örneğini sunması açısından önemli katkılar sağlayacağına, ortopedik rehabilitasyon alanına ilgi duyan fizyoterapi ve rehabilitasyon öğrencileri için önemli bir kaynak olacağına inanıyorum.


Yoğun çalışma tempoları arasında değerli zamanlarını ayırarak kitaba katkıda bulunan tu¨m ortopedist ve fizyoterapistlere çok teşekku¨r ediyor ve kitabın ortopedi alanında çalışan tu¨m klinisyenlere ve öğrencilerimiz yararlı olmasını diliyorum.

Kapat