Sepetim (0) Toplam: 0,00
%18

Örneklerle Okul Öncesi Çocuklarını Değerlendirme v

Liste Fiyatı : 200,00
İndirimli Fiyat : 164,00
Kazancınız : 36,00
9786052234938
611914
Örneklerle Okul Öncesi Çocuklarını Değerlendirme v
Örneklerle Okul Öncesi Çocuklarını Değerlendirme v
164.00

Okul öncesi dönemi çocuğunun değerlendirilmesine verilen önem ve bu konuya araştırmacıların ve çocuklarla doğrudan çalışan uygulayıcıların gösterdikleri ilgi, daha kapsamlı ve özellikle değerlendirme tekniklerine ilişkin daha çok sayıda örneğin sunulduğu yeni bir kitabın hazırlanmasının nedenini oluşturdu.
Bu yaşlardaki çocukların değerlendirilerek çok çeşitli yönlerden tanınmalarının önemi; bir yandan gelişimlerinin izlenmesi ve desteklenmesi, diğer yandan karşılaştıkları güçlüklerin saptanması ve çözümlenmesi ile eğitim çabalarının işlevselliğinin gözden geçirilmesi yönlerinden açık olduğundan, böylesi yeni bir kitap çabası anlamlı görüldü.

Buradan hareketle konuyla ilgili her bir değerlendirme tekniği ile ilgili zengin değerlendirme örneklerinin sunulmasının, alanda çalışan tüm uzmanlara yararlı olacağı umularak, özellikle okul öncesi alanında uzmanlaşmış olan değerli meslektaşlarla birlikte yoğun bir çalışmayla hazırlanan bu kitabın, konuyla ilgili olarak Türkiye'de gerek alanda bilimsel çalışma yapanlara gerekse çocuklarla doğrudan uygulamalı çalışmalar yapmakta olan eğitici ve uzmanlara yardımcı olması amaçlanmıştır.

Değerlendirmenin sağlıklı olması açısından çocuğu değerlendirirken tek bir kaynakla yetinilmemesi gereğinden ve değerlendiren kişinin yetkin olması ve değerlendirme etiğine uygun davranmasının öneminden başlayarak, çocuğu değerlendirmeksizin tanımaya çalışmanın yetersiz ve yanlış bir çaba olacağına kadar bazı hatırlatmaları burada da yapmakta yarar olduğu kanısındayım. Bu kitapta da konu ele alınırken, kitabın başlığında da görüldüğü gibi değerlendirme terimi, tanıma teriminden önce kullanılmıştır. Çocuğu ya da herhangi bir bireyi bilimsel anlamda sistemli ve gerçeğe en yakın bir biçimde tanıyabilmek için önce değerlendirmenin yapılması gereğine vurgu yapmak için özellikle bu kitap başlığı tercih edilmiştir.

Kapat