Sepetim (0) Toplam: 0,00
%18
Prematüre Yalnızlık

Prematüre Yalnızlık

Liste Fiyatı : 29,00
İndirimli Fiyat : 23,78
Kazancınız : 5,22
9786059791748
507471
Prematüre Yalnızlık
Prematüre Yalnızlık
23.78

Senin için önemli olan insanlar karşısında olabildiğince kendin olmamak!


Rahman ve Rahim Olan Allah'ın Adıyla Bab-ı Sema


Her insan bir dünya taşımakla kalmazmış bedeninde, bütün kainatı taşımakla marifetini gösterirmiş meğer. Yıl­dızlar eşlik edermiş gülüşlerine mesela, göktaşları ağlatır­mış kimi zaman. Herkesin güneşi gözlerindeymiş oysa. Ve bütün kainat gizliymiş en nihayetinde tüm sırlarıyla Levh-i Mahfuz'da. Ben de efendimden öğrendim. Öğren­dikçe susuzluğum arttı, içtikçe doymadım; kana kana iç­tim, yine doyamadım. Durmadan okudum. Gece gündüz demeden harf harf dokudum günleri.


Her kitap bir yıldızdı, bir ay, bir güneşti. Kaç tane ki­tap okuduğumu saymıyordum. Çünkü her kitabın sonuna geldiğimde, daha önce hiç kitap okumamış gibi aç hisse­diyordum kendimi okumaya.
Hangi kitabı okursam okuyayım, mutlaka Kur'an-ı Kerim'i de okuyor, üzerine düşünüyor ve anlamadığım yerleri efendime soruyordum. Bir gün efendime sordum:
"Üstünlük takvadadır, diyen Allah'a hamd olsun. Ancak, nedir takva?"
"Evlat, üç şeydir takva: Korkmak, kaçmak, koşmaktır."
Anlamadığımı biliyordu. Devam etti izahına:


"Takva ki evvela korkmaktır. Seni en güzel biçimde yara­tan, sana sadece nefs değil, akıl ve ilm bahşeden Allah'tan korkmaktır. Zaten takvanın ilk hâli de budur. Takva ki kaçmaktır. Sen de ki sakınmaktır. Günahlardan kaçmak­tır ki takvanın ikinci hâli de budur. Takva ki koşmaktır. Nefsinden ve şeytanından kurtulup Allah'a koşmak ve ona kavuşmaktır ki takvanın son hali de budur evlat."

Kapat