Sepetim (0) Toplam: 0,00TL
%8
Projeler Nasıl Başarılı Olunur?

Projeler Nasıl Başarılı Olunur?

Liste Fiyatı : 31,00TL
İndirimli Fiyat : 28,52TL
Kazancınız : 2,48TL
Taksitli fiyat : 6 x 5,09TL
9789750268434
729632
Projeler Nasıl Başarılı Olunur?
Projeler Nasıl Başarılı Olunur?
Seçkin Yayıncılık
28.52
Uzun yıllar karayolu mühendisliğinin birçok alanında çeşitili pozisyonlarda ve kademelerde görev alan yazarın, projelerde karşılaşılabilecek sorunları risk esaslı bakış açısı ile değerlendirmesi ve çözüm yolları bu kitabın temelini oluşturmaktadır.

Kitap her türlü projenin en kritik noktası olan "risk yönetimi" konusunda kapsamlı ve çözüm odaklı bilgiler vermektedir. Konular temel literatür bilgisi ile desteklenmiş, zaman zaman örnek olaylarla ve pratik uygulama önerileri ile birleştirilmiştir. Risk, risk yönetimi ve proje risklerinin yönetimine ilişkin yaklaşım konunun uzmanı olmayan kişilerce de anlaşılabilecek şekilde anlatılmaya çalışılmıştır.

Kitap mühendisliği bir bakış açısı olarak kabul etmiş ve analitik düşünceye dayalı işler yapan ancak uygulamada zaman zaman beklenmedik ve teknik olmayan sorunlarla karşılaşan tüm profesyonellerin işine yarayacak niteliktedir. Bu bağlamda "risk yönetimi" konusunda kendini geliştirmek isteyen ya da bu konuda araştırma yapan herkese hitap etmektedir.

Konu Başlıkları
Projelerde Belirsizlikler
Risk Kavramı
Risklerin Belirlenmesi
Risklerin İfade Edilmesi
Projelerde Risk Yönetimi
Projelerin Risk Eşikleri
Projelerde Esneklik ve Kırılganlıklar
Risklerin Yönetimine İlişkin Yol Haritası
Kapat