Sepetim (0) Toplam: 0,00
%30
Şafak Yazıları

Şafak Yazıları

Liste Fiyatı : 75,00
İndirimli Fiyat : 52,50
Kazancınız : 22,50
9786059555425
565342
Şafak Yazıları
Şafak Yazıları
İnkılab Yayınları
52.50

"Fırtınalı bir hayatın içinden geçtik. Öz vatanımızda parya muamelesi gören neslimiz, bugün devletin bütün yükünü omuzlamıs¸ bulunuyor.
Gençligˆimizden bu yana hak arama mücadelesinde degˆis¸ik tepkiler verdik.

S¸ahsım adına, attıgˆımız adımları hep yargıladım, ilkelerimize uygunlugˆunu sorguladım. Öyle ki, dostlarımla bir çok konuda ayrı düs¸ündügˆüm oldu.

As¸ırı gerçekçi bir tavır takındım. Attıgˆım her adımın sonunu düs¸ündüm. Elbette ki hata ettigˆim anlar olmus¸tur. Ama yetmis¸li yıllarda yas¸adıgˆımız anars¸i ortamında, kendimizi içinde buldugˆumuz kanlı olaylarda bile ölçülü olmaya dikkat ettim.

Otuz üç yıldır kaleme aldıgˆım binlerce yazıda da gerçekçi olmaya çalıs¸tım. Birilerine yaranmak için gerçegˆi örtmeye çalıs¸madım. Tam tersine, gerçegˆi yazdıgˆım için dostlarımdan da eles¸tiriler aldım. Belki ben yanıldım, ama dogˆru bildigˆim konuda bütün dünya kars¸ıma çıksa ondan taviz vermedim.

I·rademi kimseye teslim etmedim, kimseye körü körüne tâbi olmadım. Destekledigˆimi bilinçli olarak destekledim; dogˆrularını savundum, yanlıs¸larını lisan-ı münasiple izah/ikaz ettim.

Peygamberimizin, "Din nasihattır." hadis-i s¸erifini kendime ilke edindim. Kur'ân ve Sünnete bagˆlı kalarak, hem yöneticilerimizi hem de halkımızı içlerinden biri olarak uyarmaya çalıs¸tım.
Hâlâ aynı yoldayım."

Kapat