Sepetim (0) Toplam: 0,00
%28
Sanat ve Siyasetten Portreler

Sanat ve Siyasetten Portreler

Liste Fiyatı : 36,00
İndirimli Fiyat : 25,92
Kazancınız : 10,08
9786059790598
539994
Sanat ve Siyasetten Portreler
Sanat ve Siyasetten Portreler
25.92

Ayhanİnal memurluk hayatı sebebiyle daha çok Ankara'da ikamet etmiş, İskenderun'da çalışırken bile hafta tatillerini fırsat bilip Ankara'ya koşmuş, oradaki ediplerle, şairlerle, hasbelkader siyasetçilerle bir arada olmuş, onlara şiir okumuş, onlardan şiirler dinlemiş, birçoğunun destek ve teşvikini, takdirini kazanmış önemli ve kıymetli bir şairimizdir.
Duyarlı, duygulu ve insanların kusurunu kendine dert eden bir şair olanAyhanİnal son derece takdirkârdır. Kimde bir fazilet, bir iyilik, bir güzellik bulursa her yerde onu ifade eder.


O kişiyi över, tanıtır. Bir yazı ise, şiirse kopyasını çıkartıp sevdiklerine dağıtır. Bu eserde Yozgat ilinin Akdağmadeni ilçesinden çıkan Ayhanİnal'ın kaleminden edebiyatçılarla, sanatçılarla ve az sayıda siyasetçi ile yaşadığışiir ve sanat doluanların hikâyelerini okuyacaksınız.


Abdülbaki Gölpınarlı, Ahmet Kutsi Tecer, Veysel Şatıroğlu, Alparslan Türkeş, Arif Nihat Asya,AyhanIşık, Behçet Kemal Çağlar, Cahit Öztelli, Halide Nusret Zorlutuna, Hüseyin Namık Orkun, Nurullah Ataç, Orhan Şaik Gökyay, Remzi Oğuz Arık, Ahmet Muhip Dıranas, Fazıl Hüsnü Dağlarca, Basri İmece, Hamdullah Suphi Tanrıöver , Kaya Özdemir, Osman Bölükbaşı, Osman Yılmaz

Kapat