Sepetim (0) Toplam: 0,00
%33
Yeni
Sebzelerde Fide Yetiştiriciliği 1

Sebzelerde Fide Yetiştiriciliği 1

Liste Fiyatı : 329,00
İndirimli Fiyat : 220,43
Kazancınız : 108,57
9786254305375
831504
Sebzelerde Fide Yetiştiriciliği 1
Sebzelerde Fide Yetiştiriciliği 1
220.43

Sebze yetiştiriciliğinin temel konularından biri ve gelişmesi devam eden önemli bir sektör olan fidecilik alanında çalışan araştırmacılar, akademisyenler, yetiştiriciler ve öğrencilerin ihtiyaç duyabilecekleri teknik bilgiye ulaşmayı sağlamak üzere hazırlanan ve iki ciltten oluşan eserde; tohumdan fideye, tarihsel gelişim sürecinden aşılama tekniklerine ve türlere özgü anaçlara, mekanizasyon ve örtüaltı sistemlerinden bitki sağlığına kadar değişik konularda bölümler kaleme alınmıştır.


'Sebzelerde Fide Yetiştiriciliği – 1' kitabında 9 adet başlık altında sebzelerde fide yetiştirme teknikleri, sektörün dünyada ve ülkemizde gelişimi, tohum kalitesi ve uygulamaları, modüler ve organik fide yetiştiriciliği, fide tesislerindeki mekanik sistemler, tohum hijyeni ve genetik saflık konularındaki bilgilere yer verilmiştir. Şemalar ve özgün fotoğraflarla desteklenen anlatımlar kullanılmış, akademik bilgilerin pratik deneyimlerle harmanlanarak en yalın biçimde okuyucuya sunulması hedeflenmiştir.


Türkiye'nin farklı kurumlarında görev yapan, konusunda uzman birçok bilim insanı bir araya gelmiş, ilk ciltte 27 akademisyen, uzman ve özel sektör temsilcilerinden oluşan bir kadro ile yazım aşaması tamamlanmıştır. Sebzelerde üretim sürecinde karşılaşılan biyotik ve abiyotik stres koşullarının üstesinden gelme konusunda ve yetiştirme sürecinin kısaltılması, verim ve kalite artışı gibi konularda önemli katkılar sağlayan fide sektörünün gelişimine katkıda bulunacağını ümit ettiğimiz kitap serisinin, fide yetiştiriciliği konusundaki bilimsel Türkçe kitap eksikliğini gidermede de fayda sağlayacağı inancındayız. Okurlara yararlı olmasını dileriz.

Kapat