Sepetim (0) Toplam: 0,00
%33
Şehir Pazarlaması Açısından Marka Şehir Göstergele Şehir Pazarlaması Açısından Marka Şehir Göstergele

Şehir Pazarlaması Açısından Marka Şehir Göstergele

Liste Fiyatı : 82,32
İndirimli Fiyat : 55,15
Kazancınız : 27,17
Taksitli fiyat : 6 x 9,84
9786257716161
702096
Şehir Pazarlaması Açısından Marka Şehir Göstergele
Şehir Pazarlaması Açısından Marka Şehir Göstergele
55.15

21.yüzyılın ilk çeyreği, iletişim teknolojisinin hızla geliştiği bir dönem olmaya devam etmektedir. İletişim ve ulaşım imkânlarının ileri seviyeye ulaşması mekân ve zaman sınırlamalarını önemli ölçüde kaldırmıştır. Gelişen teknoloji ve büyüyen ekonomi ile ürünlerin ve markaların sayısının artması, küresel rekabetin doğmasına neden olmuş, bu da pazarlama biliminin önemini tedrici bir şekilde artırmıştır.

Pazarlama alanındaki gelişmeler; mekânların, şehirlerin ve ülkelerin pazarlanmasını da gündeme getirmiştir. Şehir pazarlaması, şehrin ürün ya da hizmetlerinin pazarlama ilke ve yöntemlerinden faydalanarak hedef kitleye sunulması olarak değerlendirilebilecek oldukça yeni bir alandır.

Şehir pazarlamasında amaç, şehir paydaşlarının (yerel halk ve çalışanlar, iş dünyası ve sanayi, ziyaretçiler, öğrenciler, vb.) yaşam kalitesini artırarak teminat altına almak ve şehrin rekabet halinde olduğu şehirlere göre çekiciliğini artırmaktır. Bu amaçla Türkiye'nin doğusu ile batısı arasında stratejik konumda bulunan; tarihi, kültürü, sosyal ve ekonomik özellikleri ile öne çıkan Malatya'nın incelenmesi uygun görülmüştür. Bu tez çalışmasında Malatya'nın şehir pazarlaması faaliyetleri aracılığıyla marka şehir göstergelerinin ortaya çıkarılması, kalkındırılması ve tanıtılması için bir yol haritası oluşturulmaya çalışılmıştır.

Kapat