Sepetim (0) Toplam: 0,00
%21
Sektörlerin ve Mesleklerin Geleceği

Sektörlerin ve Mesleklerin Geleceği

Liste Fiyatı : 250,00
İndirimli Fiyat : 197,50
Kazancınız : 52,50
9786257845571
571078
Sektörlerin ve Mesleklerin Geleceği
Sektörlerin ve Mesleklerin Geleceği
197.50

Covid-19 öncesinde "Teknolojik ve Dijital Dönu¨şu¨m" ve Covid-19 su¨recinde "Pandemi Sonrası Yeni Du¨nya Du¨zeninde Teknoloji Yönetimi ve İnsani Dijitalizasyon" adlı eserleri ortaya çıkartan iş du¨nyasından ve akademiden bölu¨m yazarlarının da bulunduğu genişletilmiş bir kadro ile "Sektörlerin ve Mesleklerin Geleceği", gerek Tu¨rkiye'de gerekse de du¨nyada gelişmelerin ele alındığı bir eser ortaya konulmuştur. Bu eserde bölu¨m yazarları, teknolojik gelişmelerin tesiri ile politik, ekonomik, sosyal, yasal dönu¨şu¨mler ve su¨rdu¨ru¨lebilir bir du¨nya du¨zeni nasıl gerçekleseceği u¨zerinde ağırlıklı olarak literatu¨r taramaları gerçekleştirmişlerdir. Hem sektörlerde hem de mesleklerde du¨nyayı nasıl bir gelecek beklediği hususunu ele almışlardır.

Tıpkı Afrika ormanlarında aslan ile ceylanlar meclisinin metaforunda olduğu gibi, en yavaş koşan ceylan gu¨n içinde av olmuş yarın daha hızlı olması gereken ceylanlar ile yarın daha hızlı koşacaklarını bilen aslanın da ertesi gu¨n hızını arttırması gerektiği ve buradan hareketle ister aslan ister ceylan olunsun, "hızlanılması" gerektiği misali gibi çalışmaların bu¨tu¨nu¨ne bakıldığında "hız" en önemli itici gu¨ç olarak göru¨lmu¨ştu¨r. Birim zamanda daha çok iş u¨retmenin getirdiği başta sosyal ve çevresel etkiler madalyonun iki yu¨zu¨ mahiyetinde, bilimsel olarak derinlemesine analiz edilmiştir.

Çalışmasını bu eserde paylaşan Prof. Dr. Fatma Ayanoğlu, Tayyar Tepe, Dr. Ezgi Avcı, Prof. Dr. İsmail Ekmekçi, Ayfer Berrin Ekmekçi, Dr. Yunus Özcan, Dr. Recep Ali Ku¨çu¨kçolak, Doç. Dr. Atik Kulaklı, Av. Bekir Berat Yalın Eker, Dr. Mehmet Saim Aşçı, Prof. Dr. Ahu Tuğba Karabulut, Kerim Tolgahan Narin, Dr. Ayaz Yusuf Altın, Prof. Dr. Murat Kasımoğlu, Mu¨cahit Civriz, Dr. Gencay Karakaya, İpek Yaylalı, İsmet T. Cedimağar, Faruk B. Çelik, Emre Topçu, Dr. Gözde Yangınlar, Nazlıcan Dindarik, Tahsin Talha Davutoğlu, Murat Hekim, Dr. Necla İ. Ku¨çu¨kçolak, Ali S. Taylan, İrem Yanık ve Hande Kazanova hocalarımıza ve iş du¨nyasından değerli temsilci dostlarımıza özverili çalışmalarından dolayı teşekku¨r ederiz.

İnsanlığa fayda sağlayacağı temennisi ile keyifle okunacağı du¨şu¨nu¨len bu eserin bazı bölu¨mlerinin başında "bilimsel bir özet", Kenziman Algoritması ile yapılandırılmış yapay zeka programı tarafından u¨retilmiş olarak bulunmaktadır.

Kapat