Sepetim (0) Toplam: 0,00
%23
Şiddet Projesi

Şiddet Projesi

Liste Fiyatı : 100,00
İndirimli Fiyat : 77,00
Kazancınız : 23,00
Taksitli fiyat : 6 x 13,73
9786256974104
824976
Şiddet Projesi
Şiddet Projesi
77.00

"Bir problemi çözmenin ilk adımı onu anlamaktır. Evvela şiddetin neden giderek daha da görünür olmaya başladığını, faillerin tam olarak kim olduklarını ve onları böylesine bir şiddete hangi yolların götürdüğünü anlamalıyız!"
Şiddet Projesi, kitlesel şiddetle ilgili çığır açan araştırmalardan elde edilen verileri kullanarak, şiddetin toplumsal bir salgına dönüşmesinin önüne geçilmesi için yenilikçi yollar sunuyor.
Psikolog Jillian Peterson ve Sosyolog James Densley, hiçbir zaman anlamlı bir eyleme dönüşemeyen politik açıklamalara karşın kitlesel silahlı saldırılara ilişkin ilk kapsamlı veritabanı olan "Şiddet Projesi"ni oluşturdu. Amaçları, kitlesel silahlı saldırıların temel nedenlerini belirlemek ve yüz yetmişten fazla failin geçmiş yaşamlarındaki yüzlerce vakayı inceleyerek şiddetin önüne nasıl geçileceğini bulmaktı. Bu kitap kapsamında, kitlesel şiddetin yaşayan failleri ve onları tanıyan kişilerle, kurbanların aileleriyle, ilk müdahale ekipleriyle ve önde gelen uzmanlarla röportajlar yaparak, sansasyonel medya anlatılarından ziyade, gerçek hikâyeler aracılığıyla ilk elden derinlemesine bir anlayış elde ettiler.
Şiddet Projesi'nde sunulan veriye dayalı çözümler sayesinde, "temennide" bulunmanın ötesine geçecek, modern çağımızın şiddet salgınına son vermede kendinize en uygun yaklaşımı benimseyeceksiniz!

Kapat