Sepetim (0) Toplam: 0,00
%23
Sosyal

Sosyal

Liste Fiyatı : 65,00
İndirimli Fiyat : 50,05
Kazancınız : 14,95
9786056998300
571170
Sosyal
Sosyal
50.05

Başkalarıyla bağlantı kurma ihtiyacımız o denli güçlüdür ki davranışlarımızı yönlendiren başlıca ögeler arasındadır. MatthewLieberman, beynimizin sosyal temasa verdiği yanıtlara dair bilimsel bulguları bir araya getirerek, başkalarıyla bağlantı kurmaihtiyacımızın neden yiyecek ve barınaktan daha temel bir gereksinim olabileceğini tartışıyor. Beyinlerimiz sosyal acı ve zevkeaynı fiziksel acı ve zevke verdiği gibi tepki verir, bu yüzden sosyal dünyada bir yer edinmeye yönelik karmaşık mekanizmalargeliştirmiştir. Pek çok canlı türüyle kıyasladığımızda insanın diğer zihinleri okumasını, onların umutlarını, korkularını vemotivasyon kaynaklarını anlamasını sağlayan benzersiz bir becerisi vardır. Lieberman'a göre sosyal yaşama dönük bu beceri vemekanizmalar yalnızca başarımızın anahtarı değil, evrimsel süreçte daha büyük beyinler geliştirmemizin de asal nedenleri arasındadır.


Lieberman, Sosyal kitabında, beyin bilimlerini laboratuvardan çıkarıp gerçek dünyaya taşıyor ve insan türü olarak nasıl dahazeki, daha mutlu ve daha üretken olabileceğimizi, yaşamı ev hayatından kariyere kadar uzanan yelpaze içinde nasıl daha dageliştirebileceğimizi açıklıyor.


"Son derece sosyal bir türüz. Bunu herkes biliyor. Lieberman ise bu temel ve yalın gerçekten yola çıkarak, yaşamlarımızıiyileştirmek için kullanmaya değer bir anlayış ve kavrayış geliştiriyor."


- Prof. Dr. RobertCialdini, İknanın Psikolojisi yazarı


"İnsanların birbirine neden ve nasıl bağlı olduğuyla ilgili çok güzel ve zekice bir inceleme, hem de alandaki öncülerden birininkaleminden."


- Prof. Dr. Daniel Gilbert, Mutluluk Beyinde Başlar yazarı

Kapat