Sepetim (0) Toplam: 0,00
%25
Suyun İki Yakasında

Suyun İki Yakasında

Liste Fiyatı : 94,50
İndirimli Fiyat : 70,88
Kazancınız : 23,62
9789752308329
503425
Suyun İki Yakasında
Suyun İki Yakasında
Boyut Yayın Grubu
70.88

Boyut, farklı ve kaliteli yayınlarına Türkiyenin en önemli arkeolog-müzecilerinden Çetin Anlağanın kaleminden çarpıcı bir hayat hikayesiyle devam ediyor: Suyun İki Yakasında!


Çetin Anlağanın devlet sektöründe görev yaptığı 22 yılın ardından, suyun diğer yakası olan özel sektördeki 20 yılını konu alan kitapta, Anlağanın özel müzeciliğin temellerinin atılmasına katkılarına bizzat şahit olacaksınız. 176 sayfalık Suyun İki Yakasındada; yazar özgün anlatımıyla çocukluğunu geçirdiği Urfadan, bölgenin ilk Türk eczacısı olan babası Zeki Anlağana, kazı çalışmaları sırasında başından geçen önemli olaylardan, müzelerde renkli ve ünlü isimlerle yaşadığı günlere kadar bir arkeolog-müzecinin gözünden izlenimlerini anlatıyor.


Samimi ve yalın ifadeleriyle Çetin Anlağanın hayatı ve anılarından oluşan bu kitap, yazarın yaşamının en önemli fotoğraflarıyla okuru adeta o günlere götürüyor. Ve Sadberk Hanım Müzesinin uluslararası standartlara ulaşmasında en önemli rolü üstlenen Çetin Anlağanın etkileyici ve yalın anlatımıyla Suyun İki Yakasında, okuru özel bir dünyaya konuk ediyor.

Kapat