Sepetim (0) Toplam: 0,00TL
%11
Temel - Klinik Tıbbi Laboratuvar

Temel - Klinik Tıbbi Laboratuvar

Liste Fiyatı : 65,00TL
İndirimli Fiyat : 57,85TL
Kazancınız : 7,15TL
9786052268698
397010
Temel - Klinik Tıbbi Laboratuvar
Temel - Klinik Tıbbi Laboratuvar
Pelikan Tıp Teknik Yayıncılık - Akademik Kitaplar
57.85

Sağlık Bilimleri alanında eğitim gören öğrencilere, öğrenci pratiklerihazırlayan, tez yapan Tıp, Diş Hekimliği, Eczacılık, Veteriner, SağlıkBilimleri Fakülteleri, Tıbbi Laboratuvar Teknikerliği, Laborant gibibranşlarda çalışanlara, Hastane laboratuvarlarında çalışanlara TıbbiLaboratuvar bilgisi verecek özet bir kitap tasarladık.


Ayrıca bu alana yönelmek isteyen Fen Fakülteleri Biyoloji, KimyaBölümlerinin yanısıra, diğer ilgili bölümlerde okuyan öğrencilerimizede ışık tutacağını düşünüyoruz. Ön lisans, Lisans, yüksek lisanseğitiminin yanı sıra kitabımız doktora çalışması yapan gençaraştırmacılarımız için de kaynak olacaktır.


Kitapta özetlenmiş yoğun bilgi bulunmaktadır. Amacımız son yıllardalaboratuvar alanındaki gelişme ve prosedürlerin yanısıra bazı klasiktemel bilgiler, basit yapılabilecek deneylerin de yer aldığı,reaktiflerin hazırlanması kısmı da içeren bir kaynak oluşturmaktır.


Kitabımız tıbbi laboratuvarların Yönetimi, Kurulumu, Güvenliği,Laboratuvar birimleri / terimleri, Laboratuvar malzemeleri, AnalitikTeknikler, Enstrümantasyon, Kalite yönetim sistemi, Test yöntemlerininprensip ve tekniklerinin yanısıra basit genel testleri deiçermektedir.


Bunların yanısıra hastane laboratuvarları çalışanları için Biyokimya,Hematoloji laboratuvarları, Kan bankası ile ilgili analizler ve klinikyorumları hakkında da bilgi edinilebilecek şekilde tasarlanmıştır.


Kitabımızı tasarladığımız günden beri, basım aşamasına kadarPelikan Yayıncılık yetkilileri Aziz Çelik, Ali Çelik, Gamze Çelikbaşta olmak üzere kitabımızın dizgisini gerçekleştiren HüseyinÇağlıkasap ve emeği geçen herkese ilkeli, dürüst yayıncılıkları içinteşekkürü borç bilirim.


Çalışmalarımız sırasında bizleri destekleyen ailelerimize sonsuz teşekkürler.


Prof. Dr. Hatice PAŞAOĞLU


Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi


Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalı Öğretim Üyesi

Kapat