Sepetim (0) Toplam: 0,00
%36
Toplu Eserler - Tusculum Tartışmaları Toplu Eserler - Tusculum Tartışmaları Toplu Eserler - Tusculum Tartışmaları Toplu Eserler - Tusculum Tartışmaları

Toplu Eserler - Tusculum Tartışmaları

Liste Fiyatı : 97,00
İndirimli Fiyat : 62,08
Kazancınız : 34,92
Taksitli fiyat : 6 x 11,38
%36
Temin süresi 2 gündür.
9786254077531
758555
Toplu Eserler - Tusculum Tartışmaları
Toplu Eserler - Tusculum Tartışmaları
62.08

Arkadaşlarını Tusculum'daki evine toplayan Cicero onlardan akıllarına takılan herhangi bir konuda kendisine sorular sormalarını ister. Ölümden korkan bir adamın bu konuda ne yapması gerektiğini Cicero'ya sormasıyla birlikte beş gün sürecek olan düşünsel yolculuk başlar. Her yeni soruyla birlikte daha önceki sorularda değinilen öğretilerin doğruluğu somutlaştırılır. Beş kitap halinde rapor edilen beş gün boyunca ölümden kedere, arzulardan nefrete ve mutlu bir yaşam için gerekenlere kadar her çeşit konu, Cicero'nun kendine has retoriğiyle ele alınır.

Bu kitap, düşünmeyi seven çoğu insanın aklını kurcalayan can alıcı sorulara ışık tutuyor. Felsefenin dev isimlerinden ders alırken yeri geldiğinde o isimlerin hangi konularda haksız olduğunu gözler önüne seriyor. Cicero: TOPLU ESERLER kitabı, hiçbir zaman imparatorluk koltuğuna yükselmemiş olsa da zekâsıyla Roma konseyine hükmetmeyi başarmış bir zihnin, her insanı ilgilendiren böyle konulardaki aydınlatıcı görüşlerini tek bir kaynakta topluyor.

Kapat