Sepetim (0) Toplam: 0,00
%28
Türkçe Öğretimi

Türkçe Öğretimi

Liste Fiyatı : 160,00
İndirimli Fiyat : 115,20
Kazancınız : 44,80
Taksitli fiyat : 6 x 20,54
9786258044515
821573
Türkçe Öğretimi
Türkçe Öğretimi
115.20
Türk dili, milletimiz için anne sütü kadar temiz ve azizdir. Yahya Kemal'in "Türkçe, ağzımda anne sütüdür." deyişi bu gerçeği gözler önüne seren önemli bir örnektir. Fazıl Hüsnü Dağlarca bu meyanda "Türkçem benim ses bayrağımdır." derken Mustafa Kemal Atatürk, "Türk dili Türk milletinin kutsal bir hazinesidir. O, milletin kalbi, milletin zihnidir." demiştir. Türkçenin milletimiz için önemine vurgu yapan veciz sözlere daha birçok örnek verilebilir. Bu nedenlerle Türkçenin ana dili olarak öğretilmesi Türkçe sevdalıları için milli bir görevdir. Bu görev bilinciyle alan uzmanları tarafından hazırlanan incelemekte olduğunuz eser, akademik bir nitelik taşımasının yanında Sınıf Öğretmenliği lisans programında yer alan "Türkçe Öğretimi" dersinin müfredatıyla tamamen uyumlu olması yönüyle benzerlerinden ayrılmaktadır.


On beş bölümden oluşan eserde sırasıyla: Ana dili olarak Türkçe öğretiminin tarihî seyri; güncel ilkokul Türkçe dersi öğretim programı üzerine bir inceleme; dinleme becerisinin geliştirilmesi; konuşma becerisinin geliştirilmesi; ilk okuma ve yazma öğretimi; okuma becerisinin geliştirilmesi; hızlı okuma; okuma metinleri ve öğretimi; söz varlığının geliştirilmesi, metinlerden anlam kurma ve ana fikir öğretimi; yazma becerisinin geliştirilmesi; okuma ve yazma yoluyla eleştirel düşüncenin geliştirilmesi; medya okuryazarlığı; Türkçe öğretiminde kullanılabilecek çağdaş yöntem ve teknikler; anlama becerilerinin değerlendirilmesi (okuma ve dinleme); anlatma becerilerinin değerlendirilmesi (yazma ve konuşma)konuları işlenmiştir.


Eserin eğitim fakültelerinin başta Sınıf Öğretmenliği alanında öğrenim gören öğretmen adayları olmak üzere sınıf öğretmenleri, Türkçe öğretmen adayları, Türkçe öğretmenleri ve lisans-lisansüstü programlarda Türkçe eğitimi veren akademisyenler ile alan araştırmacılarının ders kitabı veya kaynak eser bağlamındaki ihtiyaçlarına büyük ölçüde cevap vereceği inancındayız.

Kapat