Sepetim (0) Toplam: 0,00
%18
Üç Taş Bir Duvar Üç Taş Bir Duvar Üç Taş Bir Duvar

Üç Taş Bir Duvar

Liste Fiyatı : 119,00
İndirimli Fiyat : 97,58
Kazancınız : 21,42
Taksitli fiyat : 6 x 17,40
%18
Temin süresi 2 gündür.
9786050380057
559753
Üç Taş Bir Duvar
Üç Taş Bir Duvar
97.58

Howard Carter 1922'de Tutankhamun'un mezarına girdiğinde tek ışık titreyen elindeki mumdan geliyordu. Küçük açıklıktan içeriye şöyle bir baktı ve ne gördüğünü sorup duranlara, meşhur "Ben harika şeyler görüyorum" yanıtını verdi.


Carter'ın muhteşem keşfi, Üç Taş Bir Duvar'da anlatılan büyüleyici hikayelerden sadece biri. Otuzdan fazla kazıya katılmış olan arkeolog Cline,okuru, Pompeii'den Petra'ya, Troia'dan terrakotta savaşçılarına ve Mikene'den Megiddo ve Masada'ya götürüyor. Cline, Troia'yı kazan Schliemann ve keşifleri insanın kökenine dair anlayışımızı geliştiren Mary Leakey de dahil olmak üzere bu kazıların arkasındaki insanları tanımamızı sağlıyor. Arkeologlara en sık sorulan sorulara yanıt veriyor: Nereyi kazacağını nereden biliyorsunuz? Kazılar gerçekte nasıl yapılır? Bir şeyin kaç yaşında olduğunu nereden biliyorsunuz? Bulunan şeyler kimindir?


"Cline, en iyi üniversite seminerlerini çağrıştıran sıcak ve cömert bir sese sahip."


- James Romm, Wall Street Journal


"Üç Taş Bir Duvar, arkeolojinin en büyüklerinin etkileyici bir dökümünü çıkarıyor; hiç ilgilenmemişler bile bitirmeden bırakamayacaklar."


- Jodi Magness, Kutsal Topraklar Arkeolojisi'nin yazarı


"Ünlü arkeologlarla tanışacak, efsanevi siteleri keşfedeceksiniz. Arkeoloji, "harika şeyler"le doludur ve Üç Taş Bir Duvar'ı alanının en büyüklerden birisi yazmıştır."


- Sarah Parcak, Alabama Üniversitesi

Kapat